Slovenija

V SE prvič poročilo slovenskega parlamentarca

Ljubljana, 25. 09. 1998 13.43 1 min branja 0

image (28)

Parlamentarna skupščina Sveta Evrope je z veliko večino glasov sprejela poročilo o evropskem kodeksu o ravnanju pri trgovini z orožjem, ki ga je tokrat prvič pripravil kak slovenski parlamentarec, je na današnji novinarski konferenci dejal vodja slovenske delegacije pri SE Borut Pahor.

Politični odbor SE je v začetku leta sprejel odločitev, da Boruta Pahorja pooblasti za pripravo poročila Parlamentarne skupščine SE o t.i. evropskem kodeksu o ravnanju v trgovini z orožjem. Evropski kodeks, ki ga je junija letos sprejel Svet ministrov Evropske unije, harmonizira vprašanje pravil pri ravnanju z izvozom orožja. Prav ta kodeks bi lahko po oceni Parlamentarne skupščine SE postal tudi primerna podlaga, da se ta harmonizacija razširi na vseh štirideset držav članic SE.

S poročilom Boruta Pahorja, ki je po sprejemu postalo poročilo Parlamentarne skupščine SE, se bo sedaj ukvarjal še ministrski odbor, ki naj bi praviloma v mesecu dni odgovoril na priporočila, zapisana v poročilu. V primeru, da bo ministrski odbor sprejel katero od priporočil ali pa celo vse, bodo ta postala priporočila za države članice SE.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425