Kako je mogoče, da dokumenti pri kar milijardo vrednem projektu TEŠ 6 preprosto izginejo? To se v posebni reviziji, do katere smo se dokopali, sprašujejo revizorji največjega energetskega projekta v državi. V zaupnem dokumentu so namreč ugotovili, da je dokumentacija izjemno pomanjkljiva in nepopolna. In po naših informacijah naj bi del dokumentacije izginil takoj po nenadni menjavi takratnega direktorja Uroša Rotnika.
V reviziji PricewaterhouseCoopers piše: "Informacije /.../ so bile velikokrat nejasne in nepopolne" ali pa "razpisne dokumentacije in pogodb, povezanih z začetnim imenovanjem dobaviteljev Andrejc, d. o. o., Cigrad, d. o. o., DBSS, d. o. o., in Kovinarstvo, s. p., v okviru pregleda ni bilo mogoče najti v arhivih družbe".
Direktor matične družbe HSE Matjaž Janežič poudarja, da zadeve še preiskujejo. Glede na ugotovitve, ki so bile zapisane v reviziji, zdaj ugotavljamo, kakšna škoda je bila narejena družbi, je povedal.
Že od zamenjave Uroša Rotnika se je špekuliralo, da naj bi iz podjetja izginjali papirji. S prstom ne želi kazati nihče, niti Janez Kopač, ki je ostro kritiziral po njegovih besedah slabo voden projekt. ''Nisem seznanjen s tem,'' je povedal za oddajo 24UR.
Revizijo o nepravilnostih v TEŠ je sicer že prejela tudi policija in protikorupcijska komisija.
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.