Slovenija

Več kot 90 ovac poginilo na Krasjem vrhu zaradi udara strele

Bovec, 24. 06. 2026 16.38 pred 2 urama 1 min branja 9

Ovce ob ograji

Na območju Krasjega vrha med Bovcem in Kobaridom je poginilo več kot 90 ovac. Domnevno naj bi bil pogin posledica udara strele, so sporočili iz Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin.

Agrarna skupnost Krasji vrh je Upravo za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin o poginu obvestila danes. Inšpektorji uprave so opravili nadzor na kraju samem in ugotovili, da gre za čredo ovac štirinajstih različnih lastnikov, članov omenjene agrarne pašne skupnosti.

Pogin ovac je prvi opazil pastir, ki občasno pregleduje čredo. Kot so v sporočilu za javnost navedli v upravi, se večina poginulih živali nahaja na strmem in težko dostopnem melišču. Na trupih so bili vidni znaki, ki kažejo na pogin zaradi udara strele, med drugim ožganine po telesu.

Ovce
Ovce
FOTO: Bobo

Po ugotovljenih dejstvih je bilo Agrarni skupnosti Krasji vrh dovoljeno, da kadavri ostanejo v planini na nedostopnem območju.

Ovce so bile na planinsko pašo odgnane v obdobju do 20. junija. Pred odhodom na pašo so bile ustrezno tretirane proti zajedavcem in niso kazale znakov bolezni, so še pojasnili na upravi.

Na Vrhniki osem družin po vselitvi prejelo obvestila o razlastitvi

Stevanović v bran obravnavi novele zakona o veterinarstvu po skrajšanem postopku

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI9

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

jutri_pa_res
24. 06. 2026 19.05
Med nevihto so se očitno stisnile v gručo...
mmickica
24. 06. 2026 18.33
Uboge zivali!
Volodimir Z.
24. 06. 2026 18.14
To bo gozba za kondorje
medusa
24. 06. 2026 18.11
Bog jih je h seb uzeu.
Noleani
24. 06. 2026 17.22
Bogi kmetje.
Groucho Marx
24. 06. 2026 17.36
In ovčke.
4krogci
24. 06. 2026 17.10
bravo pustmo kadavre kr tam...čez mesec dva pa jok da imajo ogromno srecanj z volkom in medvedom!! Res so brihtni teli ja!!
Mikcar
24. 06. 2026 18.39
Pa ti si jih odpelji domov,saj so zastonj
devlon
24. 06. 2026 17.00
vesoljci so imeli žetev
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763