Napovedi o zmanjšanju števila domačih gostov se julija niso uresničile. Kljub temu, da je bilo vreme nekoliko manj naklonjeno kopališkemu turizmu, je zdraviliščem s popestritvijo ponudbe, pripravo novih programov in pestro animacijo uspelo pritegniti več domačih in tujih gostov kot lani, zdravilišča pa so obiskovali predvsem individualni gostje, ugotavljajo v skupnosti.
Julija so bile hotelske namestitvene zmogljivosti v povprečju zasedene 68,9odstotno, kar je za približno štiri odstotne točke bolje kot v lanskem juliju. Za 5,6 odstotka se je povečalo tudi število ležišč v zdraviliščih, in sicer predvsem na račun povečanja zmogljivosti v Termah Čatež, Šmarjeških toplicah, Zdravilišču Laško, Zdravilišču Radenci in Termah Zreče. Potem ko so v Moravskih toplicah odprli Terme 3000, se je zanimanje domačih in tujih individualnih gostov za omenjeno pomursko zdravilišče bistveno povečalo, za več kot 50 odstotkov pa se je povečal tudi obisk zimske termalne riviere v Čatežu. Sicer pa se zdravilišča za konec avgusta in začetek septembra pripravljajo na sprejem organiziranih skupin domačih in tujih gostov.
V prvih sedmih mesecih letos je v slovenskih zdraviliščih letovalo 241.138 gostov, kar je za 15,2 odstotka več kot v enakem obdobju lani. Število domačih gostov se je povečalo za 8,6 odstotka na 161.824, tujih pa kar za 31,4 odstotka na 79.314. Za 29 odstotkov se je povečalo tudi število tujih nočitev, ki so imele v skupnem številu nočitev (1,248 milijona) približno 32odstoten delež.