Slovenija

Večkilometrska kolona vozil iz Maribora proti Celju, pot se podaljša

Maribor, 22. 06. 2026 13.04 pred 40 minutami 1 min branja 21

Dela na štajerski avtocestni vpadnici

Na relaciji med Mariborom in Celjem nastajajo večkilometrske kolone. Potovalni čas se je podaljšal za vsaj 30 minut, težave pa beležijo tudi v smeri Ljubljane zaradi ovir pri priključku Domžale.

Iz smeri Maribora proti Celju že pred odcepom Slovenske konjice večkilometrska kolona vozil. Tik pred predorom se dva pasova združita v enega. Pot iz Maribora do Celja se podaljša vsaj za pol ure, poroča naša novinarka Mojca Hanžič. Po podatkih prometno informacijskega centra pot iz Maribora do Ljubljane znaša uro in 47 minut. Nekoliko daljša pot je tudi v nasprotni smeri, znaša uro in 22 minut. Pri priključku Domžale na štajerski avtocesti je namreč oviran promet proti Mariboru.

V SD napovedujejo ustavno presojo sprememb zakona o lokalnih volitvah

UKC Ljubljana: zaznali izbruh nalezljivega virusnega vnetja oči

KOMENTARJI21

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

misekmali
22. 06. 2026 13.51
Bo minister Vrtovec zrihtal, da bodo imeli tudi delavci na Štajerki dodatek za nočno delo, delali pa itak ne bodo.
Medo1964
22. 06. 2026 13.47
Zakaj tega ne prevedete v nemscino in objavite pri ADAC-u? Pa stanje na Sentilju? leta 1992 ni bilo tako razdejanje kot danes
Mclaren
22. 06. 2026 13.45
Aja, vrtovc a ne delajo ponoči? Hahaha hahahaha
Čika_Paja
22. 06. 2026 13.48
🤦‍♂️
Taksi
22. 06. 2026 13.45
Bo župnik Vrtovec zrihtal samo še čelado vzame pa pride
Mclaren
22. 06. 2026 13.45
Bravo geniji Darsa, v tej vročini kolone. Kot v jugi.
Čika_Paja
22. 06. 2026 13.47
ne alkohol na prazen želodec, @mclaren 😁
Medo1964
22. 06. 2026 13.48
Takih kolon ni bilo v Jugi
ImamLastnoMnenje
22. 06. 2026 13.44
V Sloveniji imamo v vsako od glavnih smeri avtoceste, ki nimajo vsaj približno primernih obvozov. To je dejstvo, pogojeno z geografijo in preteklo prometno politiko. Ko temu dodamo avtoceste s premajhno kapaciteto (premalo pasovi) in gostoto prometa, predvsem tranzitnega, so dolgi zastoji neizogibni, v kateremkoli delu leta. Od jeseni do pomladi je več tovornega prometa, poleti je več osebnih vozil. Poleti je tudi, iz razlogov varovanja zdravja, prevroče za delo. Najboljši čas za dela bo postala zima - mraza ni, svetli del dneva je pa dolg toliko kot delavnik delavcev na teh gradbiščih. Kar bi lahko vplivalo na zmanjšanje zastojev pa je boljše planiranje del, vsaj da ni odprtih več istočasnih gradbišč na enem kraku avtoceste, kar bi lahko tudi sprostilo kapacitete izvajalcev za hitrejše delo na manj gradbiščih......
denden
22. 06. 2026 13.36
DARS Vader bo to vse uredil, samo čelado še poišče, kamere pokliče in v akcijo, čez en teden konec zastojev.
juventina10
22. 06. 2026 13.33
zakaj,če živimo v svobodi govora in demokracijie,ne smemo komentirati članka o migrantih.tudi,če ne smemo,to še pomeni,da je s tem kaj narobe.narobe je,ker ne pišete o problemu v zahodni evropi in zakaj je do tega prej ali slej moralo priti.saj veste tisto,ideologa lahko uničiš,ideje ne moreš.
lignj
22. 06. 2026 13.31
sej ne rečem.. je vročina in vse ampak sm v soboto na lastne oči videl kako delavci (Strabag) zjutraj od 8 pa nekje do 9.30 posedajo na kavici v baru v Tepanju (delajo na gradbišču med Dramljami in Sl. Konjicami), namesto da bi ta čas, ko je vsaj še nekoliko znosno delali na gradbišču pa bi se dela čimprej končala... človek se temu lahko samo čudi
PanAm
22. 06. 2026 13.30
V tej naši državi so očitno nepravi-nesposobni ljudje na vodilnih položajih. Samo v Butalah bi sredi sezone uvedli toliko delovnih zapor, pa še Butalcem se bi verjetno posvetilo v glavi, da to ni prav....😢😢😢
Buča hokaido
22. 06. 2026 13.26
Je tudi za to kriv ljubljanski župan???
Slinsson
22. 06. 2026 13.33
minus sem ti stisnil
Čika_Paja
22. 06. 2026 13.43
@sllinson, glede minuska se ne bo sekirala 😁
Emil Gyöfi
22. 06. 2026 13.26
Po novem letu boljše bo. 🤔🤔 Kako za kogar🫣
Uporabnik1921539
22. 06. 2026 13.25
to ni normalno.Tako se ne sme delati na glavni prometnici med sezono.Tudi domacini moramo ziveti in tako to ne gre.V Lj se ukvarjajo z nekimi parkingi,mi pa ze vse leto parkiramo na AC,ki to ni se takrat ne,ko se ne dela
Še89sekund
22. 06. 2026 13.20
🤮🤮🤮
4krogci
22. 06. 2026 13.20
Ljudje naj se naucijo spremljat okolico,uporabljat varnostno razdaljo in sistem zadrge in vse bi potekalo gladko!!!
juventina10
22. 06. 2026 13.35
kljub temu,je milijone avtov poleti na cestah,turizem,.na obali ne zmrzuje,lahko bi belvedersko krožišče že zdavnaj končali.vsaj morlai bi že do konca maja.ampak je lepše malo zamujat.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763