Slovenija

Vlada sprejela uredbo o začasnem financiranju v prvem polletju 1998

Ljubljana, 24. 12. 1997 14.02 1 min branja 0

image (28)

Glede na to, da bo državni proračun za prihodnje leto, upoštevaje datum predložitve predloga in roke iz poslovnika državnega zbora, sprejet in uveljavljen predvidoma v drugi polovici meseca marca, je vlada Republike Slovenije na včerajšnji korespondenčni seji sprejela uredbo o začasnem financiranju potreb iz proračuna RS v prvem polletju prihodnjega leta. Tako naj bi odhodki v šestih mesecih prihodnjega leta znašali 381,8 milijarde tolarjev, prihodki pa 371,5 milijarde tolarjev, so sporočili iz urada vlade za informiranje.

Vlada namreč meni, da je ob upoštevanju potrebnih postopkov za izvrševanje proračuna ter potrebnih postopkov po uveljavitvi proračuna primerneje sprejeti uredbo o začasnem financiranju za prvo polletje, ki bo urejala začasno financiranje do sprejetja in uveljavitve državnega proračuna za prihodnje leto. Uredba bo med drugim olajšala pripravo likvidnostnih načrtov za drugo tromesečje, kot tudi pripravo vseh postopkov, potrebnih glede zadolževanja države za financiranje potreb v prvi polovici leta, saj daje ustrezno podlago za pravočasno pripravo finančnih instrumentov in s tem ustvarja pogoje za čim bolj nemoteno in racionalno financiranje javnofinančnih odhodkov.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763