Podpora vladi je druga najnižja doslej (30,8 odstotka), delež nasprotnikov pa je drugi najvišji v tem mandatu (54,8 odstotka). 14,5 odstotka anketiranih je neodločenih.
Stranke: daleč največ javne podpore ima Janševa SDS. Če bi bile volitve danes, bi največjo opozicijsko stranko obkrožilo dobrih 23 odstotkov (23,4 odstotka) vprašanih. Sledi Golobovo Gibanje Svoboda (13,7 odstotka), ki so se jim koalicijski Socialni demokrati znova približali na najmanjšo razliko v tem mandatu (8,7 odstotka). Sledita Levica (5,2 odstotka) in Nova Slovenija (4,3 odstotka).
Med neparlamentarci tokrat največ podpore uživajo Pirati (2,5 odstotka), SNS (2,4 odstotka) in Resnica (1,4 odstotka). Vsi ostali so razdrobljeni v manj kot šestih odstotkih (5,8 odstotka).
22,5 odstotka vprašanih ne ve, koga bi volili. Dobrih osem odstotkov (8,4 odstotka) ne bi izbralo nobene od obstoječih strank, ostali (1,8 odstotka) niso želeli odgovoriti.
Politiki: status quo pri vodilni trojici. Najboljšo oceno so vprašani podelili poslancu SDS Anžetu Logarju, drugo gospodarskemu ministru Matjažu Hanu in tretjo predsednici republike Nataši Pirc Musar.
Najbolj priljubljena političarka vladajoče Svobode je predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič na četrtem mestu. Finančni minister Klemen Boštjančič je skočil na šesto mesto, predsednica SD Tanja Fajon pa nazadovala na sedmo.
Opozicijski poslanec NSi Jernej Vrtovec je osmi. Predsednik SDS Janez Janša je napredoval tik pod polovico lestvice, koordinatorica Levice Asta Vrečko je 13.
Sledi prvak NSi Matej Tonin. Premier Robert Golob je zdrsnil za dve mesti. Pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan pa je po aferi sodna stavba iz zgornjega dela lestvice zgrmela za kar devet mest na rep razpredelnice.
KOMENTARJI (828)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.