Dogovor bo urejal krvodajalstvo med zavodom ter delavci ministrstva in pripadniki Slovenske vojske, pripomogel pa naj bi k načrtnemu organiziranju krvodajalskih akcij, k spodbujanju krvodajalstva med pripadniki Slovenske vojske in drugimi delavci ministrstva za obrambo, in sicer po predpisih in mednarodno priznanih načelih krvodajalstva.
V ministrstvu za obrambo se zavedamo, da z darovanjem krvi rešujemo življenje, zato se zelo trudimo, da okrepimo ozaveščanje o vlogi krvodajalstva v Sloveniji med zaposlenimi v Slovenski vojski in obrambnim ministrstvom, je poudaril obrambni minister Anton Grizold. Tudi druga dva sopodpisnika dogovora, generalni sekretar RKS Srečko Zajc in direktor zavoda za transfuzijsko medicino Božidar Voljč, sta pozdravila in izrazila zadovoljstvo z danes podpisanim dogovorom.
V Rdečem križu po besedah Zajca na omenjeni dogovor gledajo tudi v luči načrtovane reorganizacije krvodajalskih akcij in pridobivanja novih krvodajalcev. Po mnenju Voljča pa na pomen in nujnost dogovora z obrambnim ministrstvom moramo zlasti gledati z vidika "oscilacij krvodajalskih aktivnosti tekom leta". V idealnih razmerah naj bi zbrali vsak dan ravno toliko krvi, kot je potrebujejo, vendar pa so obdobja, ko je krvi več in ko jo je manj, je opozoril Voljč. Če imamo dogovore s tako organiziranimi strukturami, kot so oborožene sile, potem lahko zmerneje gledamo na obdobje pomanjkanja krvi, saj imamo strukturo, na katero lahko računamo, je izrazil zadovoljstvo Voljč s podpisanim dogovorom z MORS.
S podpisom dogovora se namreč lahko po njegovem mnenju primerjamo z državami, kjer je krvodajalstvo eden od prvin družbene razvitosti. S stališča krvodajalstva so namreč pripadniki oboroženih sil - torej večinoma mladi, zdravi moški - idealni krvodajalci, poleg tega pa so povsod oborožene sile kot zelo organizirana struktura zelo uspešne v organizaciji krvodajalskih akcij, je še poudaril Voljč.