Slovenija

Vrisk ostaja predsednik

Ljubljana, 28. 05. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
M.R./G.Z.
Komentarji
0

Peter Vrisk ostaja na čelu Kmetijsko gozdarske zbornice, kljub protestu pristašev protikandidata Cirila Smrkolja.

Svet Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije je na današnji ustanovni seji za predsednika zbornice izvolil Petra Vriska, ki je bil na čelu zbornice že pretekla štiri leta. Vrisk se je za položaj potegoval kot kandidat Kmečke liste SLS, njegov protikandidat pa je bil Ciril Smrkolj, ki je postal svetnik kot član Slovenske kmečke zveze SLS. Največ možnosti za predsedniški stolček je imel že pred sejo Vrisk, saj je njegova Kmečka lista na volitvah v organe zbornice pred dvema tednoma dobila največjo podporo med drugimi listami.

Brez zapletov ni šlo

Peter Vrisk ovadbe ni želel komentirati
Peter Vrisk ovadbe ni želel komentirati FOTO: POP TV

Vendar pa Vriskova izvolitev ni potekala brez zapletov. Zataknilo se je pri načinu glasovanja. Po poslovniku so namreč volitve tajne, vendar pa je Kmečka lista SLS zahtevala javno glasovanje, pri čemer bi ostale liste umaknile kandidature. Zakaj bi ostale liste umaknile svoje kandidate je pojasnil Marjan Golavšek, kandidat Foruma za razvoj podželja SDS. Kandidature bi umaknili zato, "ker menijo, da javno glasovanje ne bi bilo demokratično, saj bi bili tisti, ki bi glasovali nadzirani in ne bi mogli neobremenjeno glasovati za svoje kandidate".

Napovedano se je tudi zgodilo. Celotna opozicija, torej tisti, ki so podpirali Vriskovega protikandidata Cirila Smrkolja, so sejo protestno zapustili. Smroklj je tako dejal, da je bila s tem na ustanovnem svetu poteptana demokracija. "To je izredno slaba popotnica za slovensko kmetijstvo in slovensko podeželje v tem težkem trenutku vstopa v Evropsko unijo, ko bi morala zbornica pravzaprav lobirati v Bruslju preko svojih organizacij, kako naprej," je še dodal Smrkolj.

Brez zapletov pri glasovanju ni šlo
Brez zapletov pri glasovanju ni šlo FOTO: POP TV

Kljub temu je seja ostala sklepčna in, vsaj kar se novega predsednika tiče, skoraj enoglasna. "Mislim, da bomo šli nekako tudi preko tega, kar je bilo danes tudi malo manj prijetnega, ter se lotili konkretnih problemov," je po izvolitvi dejal Vrisk. Da pa bi si nekateri želeli drugače, dokazuje tudi prijava suma storitve kar sedemnajstih kaznivih dejanj, ki jih svetnik očita Vrisku. Med drugim: nejavne seje, prirejanje statuta v svoj prid ter previsoko plačo. Peter Vrisk ovadbe ni želel komentirati, dejal je le, da so to predvolilna ozadja, da pa njegove čiste račune med drugim dokazuje tudi pozitivno mnenje računskega sodišča.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10