Člani nadzornega sveta so si vzeli skoraj pol leta časa, da so "premleli" posebno revizijsko poročilo. Pregledali so osebne prejemke, nagrade, nadomestila, avtorske pogodbe, posojila, ki so bila pod posebnimi pogoji dana članom uprave ter skladnost poslovanja s pogodbami in predpisi. Od tega so izpostavili - nagrajevanje dela uprave in nadzornega sveta. Sklep nadzornega sveta: zaradi domnevnih lumparij odškodninska tožba.
"S tožbo naj zavarovalnica od navedenih oseb zahteva plačilo odškodnine za škodo, ki sta jo družbi povzročila s tem, da sta brez ustreznega sklepa nadzornega sveta določila izplačilo nagrad za izjemne delovne rezultate," je povedal predsednik nadzornega sveta Zavarovalnice Triglav Branko Tomažič.
V štirih letih - 1999, 2000, 2001 in 2002 - si je vrh Triglava izplačal milijardo 176 milijonov tolarjev nagrade bruto. Od tega je spornih 927 milijonov tolarjev. Odgovorna sta Nada Klemenčič, prejšnja predsednica uprave in Milan Marolt, nekoč predsednik nadzornega sveta.
"To je tožbeni znesek, za katerega smo se odločili, za ostalo smo na podlagi pravnih mnenj ugotovili, da tožbe ne bi bile smiselne," je še povedal Tomažič.
Zaradi razkritih nečednih poslov sta odstopila tudi dva od štirih članov uprave, ki sta bila v obdobju Klemenčičeve, že zraven.
"Tomažič in Uršič bosta ostala v Triglavu, predvsem z namenom konsolidacije, boljšega poslovanja same zavarovalnice," je povedal predsednik uprave Jože Lenič. "V zavarovalnici bosta ostala kot svetovalca."
Odpravnine stara člana uprave ne bosta dobila. Nova člana pa naj bi bila znana v mesecu dni. Tako zdaj nadzorni svet in tudi nova uprava Zavarovalnice Triglav pometata pred svojim pragom. Sklepe nadzornega sveta mora potrditi še skupščina delničarjev, ki bo sredi julija. Če bodo delničarji potrdili sklepe nadzornega sveta, se bodo kmalu po skupščini vlagale odškodninske tožbe.
Klemenčičevo in Marolta čaka še kazenski pregon
Nada Klemenčič je kljub temu, da je oktobra 2002 po trinajstih letih zapustila mesto predsednika uprave Zavarovalnice Triglav, še vedno lastnica 1,6 odstotka zavarovalnice ali 91 delnic. Če bi jih prodala, bi zanje dobila milijon tristo tisoč evrov. Zaradi tega, kako jih je nakupila, pa se bo očitno morala zagovarjati pred sodiščem. Prvega marca so namreč vložili kazenski ovadbi proti Klemenčičevi in Maroltu, nekdanjemu predsedniku nadzornega sveta, preučuje pa ju okrožno državno tožilstvo. Na Uradu za preprečevanje korupcije Klemenčičevi očitajo, da je delnice kupovala s kreditom, ki ga je jamčila prav z delnicami Triglava.
Drug škandal, povezan s predsednikovanjem Nade Klemenčič, je spor med Triglavom in Agencijo za zavarovalni nadzor. Klemenčičeva namreč agenciji ni hotela pokazati plačilnih list svojega vodstvenega kadra. Zaplet je pripeljal tako daleč, da so Triglavu zagrozili celo z odvzemom licence. Kljub trditvam, da je ravnala prav, Klemenčičeva ni čakala, da bi jo pod pritiskom Agencije razrešil nadzorni svet zavarovalnice, temveč je odšla sama. In s seboj odnesla 54 milijonov tolarjev odpravnine - zahtevala jih je 108. Poleg tega se je Triglav sprl še z državo glede tega, kolikšen delež zavarovalnice je v javni lasti. V tej bitki je zmagal tedanji finančni minister Rop, saj je obveljala njegova - da je torej država še vedno 85 odstotna lastnica Triglava. Na vrh Triglava so namestili dotedanjega direktorja Kapitalske družbe Jožeta Leniča, sicer nekdanjega poslanca LDS.