V drugem delu so nastopajoče najbolj zanimali ukrepi države ob nedavnih terorističnih napadih na Združene države Amerike in mednarodne posledice le-teh. Zunanji minister Dimitrij Rupel je povzel dosedanje ukrepe v zvezi s tem ter poudaril, da že poteka sodelovanje obveščevalnih služb, izmenjava obveščevalnih in diplomatskih informacij, izvaja pa se tudi nadzor nad prehodi tujcev čez slovensko ozemlje ter izdajanje vizumov. "Ko bo in če bo ameriška vlada izrazila zaprosilo za kakšne še konkretnejše, bolj drastične oblike sodelovanja, bo vlada predlagala, da se takšnim zahtevam glede na dane možnosti ustreže," je pojasnil minister.
Sicer pa naj bi DZ v naslednjih dneh po obravnavi svežnja tako imenovane evropske zakonodaje prešel na odločanje o sprejetju interventnega zakona za zagotovitev sredstev za odpravo posledic letošnje suše, pozebe in neurij s točo, v četrtek pa začel s tretjo obravnavo novega poslovnika DZ - o katerem odloča s potrebno dvotretjinsko večino.
Poslanci naj bi na tej seji ratificirali devet mednarodnih sporazumov ter po hitrem ali skrajšanem postopku odločali o sprejetju 10 zakonov oziroma zakonskih novel.
V okviru rednega zakonodajnega postopka naj bi v tretji obravnavi odločali o dokončnem sprejetju petih zakonskih predlogov, skozi drugo zakonodajno branje pa pospremili enega in skozi prvo obravnavo štiri zakone ali zakonske novele. Med sedmimi drugimi zadevami bo DZ poleg zadnje obravnave novega poslovnika ter t.i. rednih točk v drugem branju obdelal še nacionalni program visokega šolstva in razpravljal o poročilih varuha človekovih pravic za minuli dve leti.
Na področju zakonodaje na dokončne odločitve čakajo še zakon o državni upravi, zakon o krmi, zakon o samoprispevku (oba hitri postopek), zakon o preprečevanju pranja denarja, obligacijski zakonik in zakon o knjižničarstvu (vsi tretja obravnava). Med predlogi za noveliranje pa so naslednji zakoni: o javnih financah, o davčni službi, o igrah na srečo, o varnosti cestnega prometa (vsi hitri postopek), o popravi krivic, o zaključku lastninjenja in privatizaciji pravnih oseb v lasti Slovenske razvojne družbe (oba skrajšani postopek), o RTV Slovenija in o varstvu pred požarom (oba tretja obravnava). Na drugo zakonodajno obravnavo čaka zakon o javnih agencijah, na prvo zakonodajno branje pa: zakon o Banki Slovenija, zakon o inšpekcijskem nadzoru, zakon o uporabi slovenskega znakovnega jezika ter novela carinskega zakona.