Slovenija

Začeli pogovore o sodelovanju na volitvah

Podgorica, 02. 08. 2000 17.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Predstavniki srbskih opozicijskih strank in črnogorske vlade so danes v Podgorici za zaprtimi vrati začeli pogovore, na katerih bodo skušali doseči dogovor o (ne)sodelovanju na predsedniških in parlamentarnih volitvah v ZRJ 24. septembra, je sporočil dopisnik francoske agencije AFP.

Predstavniki srbske opozicije bodo skušali na pogovorih črnogorsko vladajočo koalicijo Za boljše življenje prepričati, naj ponovno razmisli o bojkotu volitev, ki jih je Beograd sklical brez privolitve Črne gore. Črnogorska delegacija, ki jo vodi premier Filip Vujanović, pa bo skušala združeno srbsko opozicijo prepričati, naj prav tako bojkotira volitve.

Opazovalci pričakujejo, da pogovori ne bodo lahki, saj se obe strani trdno oklepata svojih stališč, vendar ne izključujejo možnosti, da bi črnogorska vladajoča koalicija popustila.

Črnogorski predsednik Milo Đukanović je včeraj po pogovorih z ameriško državno sekretarko Madeleine Albright izjavil da se bo pred odločitvijo glede sodelovanja na volitvah posvetoval z vladajočo koalicijo. Pri tem je poudaril, da ne sme biti storjeno nič, kar bi lahko oslabilo že tako šibko srbsko opozicijo.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi