Slovenija

Zadeva Makoter: Repriza prestavljena

Maribor, 03. 10. 2005 11.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Višje sodišče je za torek predvideno glavno obravnavo proti podjetnici, obsojeni na 30 let zapora, prestavilo.

Milica Makoter, ki je nedavno v zaporu praznovala svoj 50. rojstni dan, čaka na glavno obravnavo pred Višjim sodiščem v Mariboru
Milica Makoter, ki je nedavno v zaporu praznovala svoj 50. rojstni dan, čaka na glavno obravnavo pred Višjim sodiščem v Mariboru FOTO: POP TV

Na Višjem sodišču v Mariboru je bila za torek sklicana glavna obravnava v zadevi Makoter, ker pa sodišče še ni uspelo pridobiti vseh izvedenskih mnenj, je začetek obravnave prestavilo na 26. oktober. Senat mariborskega okrožnega sodišča je sicer 13. decembra lani obsodil podjetnico s Cvena Milico Makoter na enotno kazen 30 let zapora, na sodbo pa se je zagovornik Makoterjeve, odvetnik Milan Krstič, takoj pritožil.

Zadeva Makoter, ki je v svoji večletni zgodovini postregla s kar nekaj presenečenji, naj bi torej doživela premiero na Višjem sodišču v Mariboru šele konec oktobra.

Višji sodniki so že v začetku minulega meseca imeli nekaj sej. Na njih so se seznanili z obsežnim sodnim spisom z dokaznimi listinami, na podlagi katerih je prvostopenjski senat nepravnomočno obsodil Makoterjevo.

Petčlanski senat mariborskega okrožnega sodišča, ki mu je predsedovala sodnica Maša Butenko, je 50-letni Makoterjevi za napeljevanje k umoru moža Janka Makoterja prisodil 30 let zapora, za napeljevanje k umoru svaka Jožeta Makoterja (ostalo je pri poskusu) pet let zapora in za napeljevanje k bombnemu napadu na ljutomersko policijsko postajo dve leti zapora. Senat jo je oprostil le obtožb, da je naročila umor sina Tomija Makoterja. Enotna kazen se je tako glasila - 30 let zapora.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV