Volivke in volivci, ki imajo na referendumu o arbitražnem sporazumu s Hrvaško pravico do glasovanja po pošti, lahko še danes vložijo zahtevo za takšno glasovanje. Gre za volivce v domovih za starejše občane, bolnišnicah, zdraviliščih ter zaporih in priporih.

Po pošti lahko namreč poleg volivcev iz tujine glasujejo tudi nekateri volivci iz Slovenije. To so volivci v domovih za starejše občane, ki nimajo stalnega prebivališča v domu, ter volivci, ki bodo na dan glasovanja na zdravljenju v bolnišnici oziroma v zaporu.
Zahtevek za glasovanje po pošti se vloži pri okrajni volilni komisiji, na območju katere ima volivec stalno prebivališče. Obrazec zahtevka volivci lahko dobijo v zavodu, kjer se nahajajo, ali pa na spletni strani Državne volilne komisije. Volivci morajo zahtevek podpisati in ga poslati po pošti ali faksu, lahko pa tudi skenirano po elektronski pošti.
Ti volivci bodo po pošti prejeli referendumsko gradivo z glasovnico, ki ga morajo okrajnim volilnim komisijam vrniti najpozneje 5. junija.
Volivci, ki jim bo po pošti poslano referendumsko gradivo, bodo v volilnih imenikih označeni in v nedeljo, 6. junija, ne bodo mogli glasovati na voliščih. Tako denimo volivec, ki je zahteval glasovanje po pošti, pa je bil odpuščen iz bolnišnice in gradiva ni prejel, vseeno ne bi mogel glasovati na volišču.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.