Slovenija

Zagorelo v škofjeloškem podjetju

Škofja Loka, 14. 09. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zaradi napake na električni napeljavi na gorilcu livarske peči za taljenje zlitin je ponoči zagorelo v podjetju Almos v Škofji Loki.

Ogenj so pogasili gasilci, nastalo pa je za poldrugi milijon tolarjev škode, so sporočili iz kranjske policijske uprave.

V podjetju je delovala livarska peč za taljenje zlitin, na kateri je bil gorilec za vbrizgavanje plinskega olja. Ko je lastnik ponoči vstopil v livarno, da bi peč izključil, je ob njej opazil gost dim, pri gorilcu pa ogenj. Zaradi gostega dima se ni mogel približati peči in pogasiti ognja, ki so ga nato pogasili gasilci. Kot so še sporočili iz kranjske policijske uprave, je bilo ob ogledu ugotovljeno, da je zagorelo zaradi napake na električni napeljavi na gorilcu, ki se je zaradi visoke temperature stopil.

  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1