Glede na zadnje črnoglede napovedi je jasno, da same pokojnine ne bodo zadostovale za dostojno življenje. Tega dejstva se že zdaj zaveda (ali celo občuti) večina upokojencev, ki se ob majhnih pokojninah le stežka prebijajo iz dneva v dan.
Rezultat tovrstnega razmišljanja je "skopost", ki se kaže na vsakem koraku – ko gredo v trgovino ali lekarno, ko kupijo darilo in podobno. Zaradi strahu in nemoči pred finančno pogubo je v očeh starejših ljudi denar vreden več, zato ga tudi bolj cenijo. Neprestano varčevanje je torej le protiobramba, ki predstavlja neko varnost – vsaj do neke mere. Kaj torej storiti, ko denarja ni, položnice pa kar prihajajo?
Na drugi strani pa mladi menijo, da je pred njimi še celo življenje, zakaj ga torej ne bi zajemali z veliko žlico. Marsikateri starejši ljudje tega preprosto ne razumejo, saj zaradi lastnih strahov vidijo v tem zgolj nespametnost. A lagodno življenje se dejansko skriva ravno nekje vmes – v brezbrižnosti mladih in varčnosti starejših.
Prav zato mora vsak mlad človek razmišljati o tem, kaj vse se lahko zgodi na stara leta. Finančna prihodnost pa je odvisna od odločitev v sedanjosti, zato ni odveč razmisliti o tem, kako z majhnimi potezami preprečiti, da nam denar vsakodnevno ne odteka za navidez (ne)pomembne stvari.
KOMENTARJI (57)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.