Slovenija

Zakaj ukinjeno ministrstvo še vedno zaposluje za nedoločen čas?

Ljubljana, 08. 05. 2026 12.56 1 min branja 198

Simon Maljevac

Od 6. maja, z rokom prijave petih dni, na ministrstvu za solidarno prihodnost iščejo strokovnega sodelavca v Sektorju za dostopnost stanovanj v direktoratu za stanovanja. Zaposlujejo pa za nedoločen čas. Kako torej, če so ministrstvo z novim zakonom o vladi ukinili?

V novem zakonu o vladi, ki po predlogu SDS krči število ministrstev z 19 na 14, ni več ministrstva za solidarno prihodnost, ki ga je v tem mandatu vodil Simon Maljevac iz vrst Levice. Kljub temu pa ministrstvo še vedno zaposluje, čeprav v skladu z zakonom ministrstvo obstaja samo do zaprisege nove vlade, minister pa do takrat opravlja samo tekoče posle.

Na ministrstvu so nam pojasnili, da bo ne glede na napovedano ukinitev ministrstva za solidarno prihodnost Sektor za dostopnost stanovanj kot del Direktorata za stanovanja deloval še naprej.

V skladu z zakonom o vladi, ki ga je pripravila in sprejela novonastajajoča koalicija, bo področje stanovanjske politike pokrivalo novo Ministrstvo za okolje in prostor, dodajajo.

Odprtje nove stanovanjske soseske v Zeleni jami
Odprtje nove stanovanjske soseske v Zeleni jami
FOTO: Damjan Žibert

"Postopki potekajo v skladu z zakonodajo in ustaljenimi postopki v državni upravi. Direktorat za stanovanja je v mandatu 2022–2026 naredil velike premike na področju javne stanovanjske politike, za njeno nadaljnje izvajanje bo v prihodnjih letih potreboval tudi dodaten usposobljen kader. Dodatni kadri bodo nujno potrebni tudi za usklajeno delovanje na evropski in mednarodni ravni, saj je pomembnost razvoja stanovanjskih politik v aktualnem mandatu prepoznala tudi Evropska komisija," so še zapisali v odgovoru.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI198

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Kolllerik
10. 05. 2026 16.25
Zdaj bodo desni pučistični skrajneži nastavili svoje balandeke po inštitucijah. In potem se bosta cedila med in mleko. Za one tam zgoraj, k so že itak tako zelo bogi... 🤣🤣
spermi?
09. 05. 2026 21.52
Maljavec ti si čista zguba .
Jernej Sekirnik
09. 05. 2026 11.56
Zato, ker še morajo nekaj frendov klošarjev iz Fotopuba zaposlit.
Viki.
09. 05. 2026 11.37
Zato ,ker hočejo dobro Sloveniji.
ptičar
09. 05. 2026 15.15
Hočjo dobr sloveniji da se zaposluje tm k se bo ukinl 🤣🤣🤣🤣🤣.ne vem kdo tebe resn uzame 🤣🤣🤣🤣
Kolllerik
10. 05. 2026 16.26
ptičko, ni vsak šampon za pranje misli tako dober, kot tvoj 👍
patogen
09. 05. 2026 11.31
Zaposlujejo prijatelje, ki so drugače s svojimi družboslovnimi poklicnimi profili primerni le za avstrijske žage ali pa pralnice in kuhinje avstrijskih hotelov. Tako jim bo uredil dobro plačo, za ležanje doma.
Hudi časi
09. 05. 2026 13.12
Dobro plačo v 17. plačilnem razredu ne bodo imeli. Izobrazba pa mora biti diploma.
Kolllerik
10. 05. 2026 16.27
patogen & co. se bodo slej ko prej odločili oddelat svojo delovno dobo do konca. Saj so po zaslugi tovarišev šli dosti prekmalu v penzijo..
Claus
09. 05. 2026 10.38
čim prej uvesti AI pomoćnike in lahko zmanjsamonvsa ministarstva
Rafael Kramar
09. 05. 2026 10.17
Teli bodo škodo delali še leta...
Smuuki
09. 05. 2026 09.50
Zdaj je čas za koreniti rez. Ministrstva v stečaj-likvidacijo. Kar je dobrega kadra se ga ponovno zaposli ostalo zavoz za zaposlovanje
mario49
09. 05. 2026 11.32
Z ozirom na tvoj komentar ,bi večina odšla na zavod za zaposlovanje, ali pa zahtevala pridobitev socialne pomoči za "nezaposlene" !
ptičar
09. 05. 2026 15.16
Je treba delat.socialne minimum možn zavod pa kar pripada dokler pripada
Kolllerik
10. 05. 2026 16.32
Ti si očitno zelo dober kader, da maš tolk cajta tu gor stresat svoje prepotentnež nevuloze
Kolllerik
10. 05. 2026 16.32
*prepotentne nebuloze*
Finfer
09. 05. 2026 09.46
vladna garnitura umskih invalidov je naredila škodo ki jo nihče ne bo sposoben popraviti še leta in leta in mi bomo morali plačevati te umske invalide namesto da bi jim zaplenili vse kar so v teh letih nakradli !!
Kolllerik
10. 05. 2026 16.30
In zaplenil bi samo nasprotni strani, svoji boste pa še razširili pooblastila za prihvatizacijo, oziroma krajo do konca. Vidiš, 5 umskih invalidov, ki so ti za tale tvoj zmazek pritisnili plusek si že našel 🤣🤣
Important notice
09. 05. 2026 09.32
Ker je pernati tako naročil z namenom nagajati prihodnji vladi.
galeon
09. 05. 2026 09.12
Ministrstvo se ukine, delavce odpusti. Kje tukaj vidite problem.
Important notice
09. 05. 2026 09.32
če se odpustijo, morajo dobiti odpravnino in nadomestilo.
galeon
09. 05. 2026 09.37
Še zmeraj ceneje kot plača celo leto in leta.
colski
09. 05. 2026 11.02
Odpravnino pa od odgovornih izterjat. Maljevac, Golob in ostali - denarnice odpret
Hudi časi
09. 05. 2026 13.14
Potem boste pa sami plačevali dom za upokojence.
Kolllerik
10. 05. 2026 16.30
Uf. Si opasan...
peglezn
09. 05. 2026 08.09
če bi bilo komu do rešitve, bi take zadeve zakonsko prepovedali. Večinoma gre za usluge in zahvalo za usluge, seveda na račun davkoplačevalcev.
Spijuniro Golubiro
08. 05. 2026 21.54
Lepa očala
Bolfenk2
08. 05. 2026 21.40
Levičarji zaposlujejo svoje na kavče za nevidno delo.
Luna61
08. 05. 2026 21.31
Sick...vprašaj Bella Ciao1, informacije iz prve roke.
Martinović
08. 05. 2026 20.35
Retorično vprašanje, če je Golob v 4 letih zaposlil 8.000 ljudi v javnem sektorju, dva gor dol ne pomenita nič!
Smuuki
09. 05. 2026 08.52
Se potem strinjaš da se 8000 ljudi dva manj ali več znajde na zavodu za zaposlovanje?
Cupko
08. 05. 2026 20.31
Je pač potrebno poskrbeti za svoje. Zato se je javni sektor razbohotil do onemoglosti. To delajo vse vlade v odhajanju
brezveze13
08. 05. 2026 20.19
minister trenitno oppravlja tekoče posle , se pravi da mora stanje stagnirati ne sme pa zaposlovati, takoj ga je potrebno prijaviti in kaznovati z zaporom špeharja nagravžnega
Bella Ciao1
08. 05. 2026 20.01
A sociopa.i z nore24 morate biti cel dan tu gor?
Groucho Marx
08. 05. 2026 20.54
A veš tisto šalo, ko vozi Mujo po avtocesti v napačno smer in reče: Pa kako en norec, na stotine jih je. Ti si Mujo.
Bella Ciao1
08. 05. 2026 19.59
Slovenci ...Slovenija bo zdaj Nora24
Kolllerik
10. 05. 2026 16.33
Bodo bežali nekoč, kot zdajle njihovi orbanovci
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763