Slovenija

Zakaj v prenovljenih sobah oddelka za nefrologijo še vedno ni pacientov?

Ljubljana, 12. 05. 2026 19.34 2 min branja 48

Otvoritev oddelka za nefrologijo

Pet dni pred volitvami so v naši največji bolnišnici slavnostno odprli prvo osmino osmega nadstropja, a ta skoraj dva meseca kasneje še ni povsem pripravljena. Kot smo neuradno izvedeli, so prostore opremili zgolj za omenjeni dogodek, nato pa opremo ponovno umaknili. Zakaj se je tako mudilo s slovesnostjo? Je šlo za pomoč Robertu Golobu pri nabiranju političnih točk? In kdaj bodo bolnike zares vselili?

Tik pred volitvami - 17. marca - slavnostni prerez traku in obljube generalnega direktorja UKC Ljubljana Marka Juga premierju Robertu Golobu: "Do konca naslednjega mandata bo več kot zaključeno, bo tudi še nova gastro klinika, ki vam jo bomo predstavili."

Prenova prostorov nefrološkega oddelka, kjer zdravijo imunsko najbolj ranljive ljudi - med drugim dializne in paciente s presajenimi ledvicami - naj bi jim prinesla boljše pogoje za bivanje, zaposlenim pa za delo. "Vsak ima v svoji sobi tuš in kopalnico, kar je standard, sobe so prostorne, svetle, izolirane, prezračene in predvsem nudijo bistveno večji komfort," je marca dejal Jug.

"To je v bistvu ključna pridobitev, ne samo za regijo, ampak cel slovenski prostor. Ker morate vedeti, da se transplantacijska dejavnost dogaja samo v UKC Ljubljana," pa je takrat dejal prof. dr. Miha Arnol, predstojnik KO za nefrologijo.

A skoraj dva meseca po slovesnosti tam še vedno nikogar ne zdravijo.

Po naših neuradnih informacijah naj bi si postelje izposodili iz Diagnostično-terapevtskega servisa in jih po odprtju odpeljali nazaj. Prav tako naj bi za slovesnost v sobe namestili televizije, nato pa jih odmontirali in od tam odnesli.

V kliničnem centru danes izjav pred kamero niso želeli dati. Pisno so sicer potrdili, da so se z otvoritvijo 8. nadstropja celovito opremile sobe, kot je in bo sodoben standard po prenovi. Hkrati pa, da so postelje in opremo v času prenove premestili v omenjeni DTS, kjer imajo tudi sicer ohranjeno medicinsko opremo. Ter da so televizorje do uporabe shranili, da jih ne bi kdo poškodoval oziroma ukradel.

UKC smo sicer prosili za ogled oziroma snemanje prostorov, a naši prošnji niso ugodili. Navajajo še, da bo kljub sprva načrtovanim selitvam po etažah, osmo nadstropje v uporabi skupaj s celotno prvo osmino bolnišnice, ki jo trenutno prenavljajo. Pogoj za to so pozitivne meritve vodovoda, elektrike in medicinskih plinov, ki jih, kot kaže, še opravljajo. Selitve vseh etaž od druge kleti do 9. nadstropja se bodo začele predvidoma v juniju, dodajajo, ko bodo izpolnjeni vsi izjemno strogi standardi in pridobljena soglasja za varno ter kakovostno bivanje pacientov.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI48

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

main
13. 05. 2026 17.34
Kučanov podmladek je res en gnojni tur slovenskega naroda.
BroNo1
13. 05. 2026 15.33
To vam je takrat povedal že Aleksander Repić tako imenovani nepridiprav….pač enim lajtunga dela bolj počasi. Blef, blef in še enkrat blef je ta vlada, zadnji čas, da se spokajo. Nategovat ljudi nonstop tut ne vem korist?? Razkrinkali so jih davno…..
Smrtlevičarjem
13. 05. 2026 12.26
Vse za glasove in lažne objave uspešnosti ki to nikakor ni,gospod nateg brez morale vehementno pred kamerami zagotavlja da je laž sprejemljiva!!!
anonimcek
13. 05. 2026 10.58
Ta vladna garnitura in MZ je prikazala veliko “potemkinovih vasi”. Ena od njih je tudi nakup reševalnih helikopterjev…
natas999
13. 05. 2026 09.08
butale od odhajajoče nesposobne in lažnjive vlade
ii
13. 05. 2026 08.42
Naj se še kdo spotakne ob kadrovanje. Vse več je strokovnih sodelavcev z odlično plačo in skoraj nič dela.
Kardinal v Kristusu
13. 05. 2026 08.54
Logično. Vidimo, kako je vodja kadrovske službe zaposlila svojega levega sina, ta pa je pomagal zdravnikom pri odtujitvi tehnične opreme.
HardKore
13. 05. 2026 08.38
Zato ker je mel Holop perutničke zraven...
Racional-ec
12. 05. 2026 21.47
Sramota, nardijo neki z gips plat in kao zamazejo ljudem oci, mim se pa miljoni stekajo….
KatiFafi
12. 05. 2026 21.46
Ker so kleptomani iz Gibanja Svoboda to odprli le za volitve
razgledanec
12. 05. 2026 21.42
Tudi kam je sel evropski denar za prenovo ukc in zakaj pri taki vsoti ni narejeno nic
razgledanec
12. 05. 2026 21.42
Mislim da bi morali ukc pregledati po dougem in poces kam gre vs denar kdo dela kdo ne dela kdo si pouni zepe kdo dela pri privatniki pa je ta cas kao v ukc in se in se
Desno
12. 05. 2026 21.43
Nič ne bo ker je vse to povezano
M1111
12. 05. 2026 21.38
🤔😒🤭😊😂
Smrtlevičarjem
12. 05. 2026 21.34
Počasi bodo začeli padati okostnjaki vrhunskega menedžerja in njegove levuharske vlade ampak to se ni konec,je začetek;)))))))
mptour
12. 05. 2026 21.31
Sedaj bojo pa spet prazne, ker noben ne bo imel denarja za zdravljenje.
lakala28
12. 05. 2026 21.59
Ker bo bolnik ves denar, ki bo še na voljo raztalal najbolj bogatim, kot se trudi na vse pretege. In drago plačeval DNK analize za kolaborante, ki jih hoče izenačiti z osvoboditelji partizani. Na bruhanje mi gre, pa še začeli niso z njim lastnimi svinjarijami in potvarjanji zgodovine.
kr--en
12. 05. 2026 21.02
Prenova prve osmine se je začela aprila 2022. Prenova osme osmine bi se ob sedanji hitrosti prenove zaključila okrog leta 2050, vendar se bo verjetno zavlekla, ker bo pred tem potrebna ponovna prenova prve in druge osminke. Sarkazem na off.
pisarniški stol
12. 05. 2026 20.50
Kardinal v Kristusu
12. 05. 2026 20.48
Juga skrbi, da bi kdo poškodoval ali ukradel televizorje. Najprej naj pogleda med zdravnike, koliko tega so že pokradli.
mali.mato
12. 05. 2026 20.46
Enaka zgodba, kot vožnja z vlakom na progi 2.tira. Vse za volitve.....
Castrum
12. 05. 2026 20.41
Televizije so umaknili da ji ne bi kdo poškodoval....hahahaha, ma kdo to verjame?...... Sicer pa - Cel svet nam zavida!
Castrum
12. 05. 2026 20.40
Golobova verzija Potemkinove vasi.....hahaha, madona kakšni kljukci
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763