Pravosodni minister Aleš Zalar in njegov predhodnik Lovro Šturm si še vedno preko medijev podajata odgovornost za neizročitev Srbiji Dragana Paravinje, sicer osumljenca za umor 17-letne Hrvatice Antonie Bilić. Šturm pravi, da tega ni mogel storiti, ker je takrat obstajal zakon, ki nalaga, da se v primeru ustavne pritožbe izvršitev odločitve nižjega sodišča začasno ustavi. "Postopek je bil v teku in dokler traja, nimam pristojnosti, da kogar koli izročim. Očitno minister Zalar ne pozna našega pravnega sistema," je dejal Šturm.

A Zalar trdi drugače in pri tem pokaže odločitev ustavnega sodišča, ki je o tem primeru odločilo že 18. decembra 2007, takrat pa je ministrstvo vodil Šturm in bi moral odlok o izročitvi podpisati on. "Pravosodni minister res mora počakati na odločitev ustavnega sodišča, preden lahko nekoga izroči, a v primeru Paravinje je bilo vse jasno v manj kot pol leta. A Šturm do konca svojega mandata, torej dve leti, tega ni želel storiti," poudarja sedanji minister. Pri tem še dodaja, da naj o tem, kdo ni ravnal pravilno oziroma zakonito, odloči protikorupcijska komisija.
Komisija za preprečevanje korupcije je danes prejela dokumentacijo v zvezi z izročitvijo Paravinje Srbiji. Dokumentacijo ji je predal Zalar. Kot so sporočili s komisije, bodo najprej ugotavljali, ali zadeva spada pod njihovo pristojnost, šele nato sledi uvedba postopka in ugotavljanje dejanskega stanja oziroma utemeljenosti očitkov iz prijave. Sam prejem prijave suma korupcije torej še ne pomeni, da so navedbe dejansko utemeljene oziroma da gre za kršitve iz pristojnosti komisije.
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.