
Z napovedanim odstopom želi Zamernik opozoriti, da na tožilstvu ni vse tako, kot bi moralo biti. Sicer pa bo Zamernik še naprej član komisije, njegov napovedan odstop pa naj ne bi vplival na delo komisije. Kdo bo novi predsednik preiskovalne komisije, če Zamernikov odstop sprejmejo še ni znano, saj bo o napovedanem odstopu odločala komisija za imenovanja in nato Državni zbor.

"Jutri bo oddana odstopna izjava gospodu Pahorju, potem pa bomo videli, kaj bo prinesel razvoj dogodkov," je povedal Zamernik.
Zamernik ponuja odstop zaradi, po njegovem, nekorektnega sodelovanja s tožilstvom. Čeprav sta tako generalna državna tožilka v svojem poročilu in pravosodno ministrstvo v poročilu vladi sodelovanje med komisijo in tožilstvo ocenila kot korektno.
"Glejte, včasih človek dobi občutek, da nekateri govorimo o jabolkih, drugi pa o hruškah, in da se to vse skupaj pomeša," pojasnjuje Zamernik.
In vsa ta zmešnjava daje videz, da se delo komisije odmika od tega, za kar je bila ustanovljena; in sicer od preiskovanja ozadja napada na novinarja Mira Petka.
"Ne bi rekel, da se ta zadeva odmika od zadeve Petek. Res je, da se je komisija srečevala z veliko stvarmi, ki niso v neposredni povezavi z napadom na Petka, vendarle pa vsi primeri, ki so se začeli obračati na nas, čeprav neposredne povezave s tem nimajo, kažejo na to, da pa vendarle obstaja možnost, da na tožilstvu ni vse tako v redu, kot se skuša zdaj prikazat," meni Zamernik.
Tudi Miro Petek meni, da se delo komisije ne odmika od primera in dodaja, da je škoda, če bo Zamernik res odstopil, saj je komisija pod njegovim vodstvom, trdi Petek, zelo dobro delala.
Kdo bo novi predsednik preiskovalne komisije, če Zamernikov odstop sprejmejo, še ni znano, saj bo o tem odločala komisija za imenovanja in nato državni zbor.