Stavka bo potekala jutri, v torek, med 9. in 10. uro. Predstavniki Sindikata zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije (Fides) ter ministrstva za zdravje so poskušali najti dogovor glede delovnega časa zdravnikov ter se tako izogniti za torek napovedani enourni opozorilni stavki.

Na Fidesu pravijo, da niso dobili zadostnih zagotovil, da bi stavko lahko preložili. Minister za zdravje Dušan Keber je povedal: "Pogajanja so v zaključni fazi, ključne probleme smo rešili. Vprašanje je še, če bo vlada tudi soglašala. Vlada bo o tem razpravljala v četrtek in menimo, da bi bilo to lahko sindikatu dovolj velika garancija, da stavko vsaj preloži."
Predsednik sindikata Fides Konrad Kuštrin na to odgovarja: "Minister je povedal polovico resnice, ni navedel celega dejstva. Če bi vlada v četrtek dejansko razpravljala o tem, da se bo ta dogovor začel uporabljati z določenim datumom, potem bi mi lahko razmišljali o preložitvi protesta. Vendar pa vlada, v primeru, da ta dogovor potrdi, ga ima namen samo uporabljati kot napotilo oziroma kot svoje stališče pri pogajanjih o kolektivni pogodbi za javni sektor. To za nas ne pomeni nič, kajti mi bomo taka stališča tako zagovarjali pri teh pogajanjih in tudi vlada oziroma ministrstvo za zdravstvo bi ga z ozirom na današnje argumente tako stališče moralo zagovarjati. Glede na to, da minister ne more odločiti o veljavnosti oziroma uporabnosti tega dogovora praktično ni možnosti, da bi se protestu odpovedali."

V času stavke bo delo stalo, vse posege in manjše operacije bodo začeli ob deseti uri, naročeni bolniki bodo vseeno sprejeti, vendar z uro zamika.
Na zadnjem srečanju so pogajalci že nekoliko zbližali svoja stališča. Sindikalisti so ministrstvu sicer predlagali, da bi se število dežurstev omejilo na pet mesečno, vladni pogajalci pa so zagovarjali kvoto povprečno 10 dežurstev mesečno ob omejitvi največjega možnega števila dežurstev. Sedaj pa naj bi skušali najti nekakšno skupno pot, ki bo ustrezala obojim.