Med drugim uprava za letos predvideva minimalna, zakonsko določena plačila za dodatno pokojninsko zavarovanje. Predsednik stavkovnega odbora Albert Pavlič je po pogajanjih dejal, da so uspeli doseči neke vrste socialni mir. Pred njimi pa je že nova naloga, to je zakon o preoblikovanju, dokapitalizaciji in privatizaciji Slovenskih železnic.
Pripravljen bo tudi predlog zmanjšanega obsega preventivnega aktivnega oddiha zaposlenih, do takrat pa ostaja v veljavi sedanji dogovor. Izdelan bo tudi nov predlog sistemizacije delovnih mest, ki pa mora biti usklajena z načrtom kadrovskega prestrukturiranja SŽ v okviru programa aktivnosti za izboljšanje gospodarskega položaja SŽ. Uprava bo upoštevala določila kolektivne pogodbe za dejavnost železniškega prometa, ki jo je podpisala vlada in ki govori o izplačilu dodatka delavcem za delo na mejnih postajah in progah sosednjih železnic, v zvezi s katerim se zahteva poznavanje in uporaba predpisov sosednjih železnic, so sporočili iz SZ.
Kot je povedal predsednik stavkovnega odbora Albert Pavlič, so s pogajanji zadovoljni, saj so uspeli doseči osnovni namen, to je pri skupna stališča pri vseh točkah za segmente vseh zaposlenih. "Naš namen je bil in bo interes vseh zaposlenih, tako da smo uredili zadeve tudi za kolege iz sosednjih sindikatov, ki v tej stavki niso stavkali," je povedal Pavlič.
Po mnenju Pavliča je zdaj dosežen neke vrste socialni mir, pred njimi pa je že nova naloga, to je zakon o preoblikovanju, dokapitalizaciji in privatizaciji Slovenskih železnic. Kdaj se bodo začeli ukvarjati s tem, je po mnenju Pavliča odvisno od lastnika, saj čakajo na to, kakšen zakon bo predlagala vlada. Pavlič je povedal, da je njihovo stališče, da se bo podjetje lastninilo kot celota, saj so ideje o razbitju podjetja na tri samostojne družbe (potniški, tovorni promet in infrastruktura) zanje nesprejemljive.
S podpisanim sporazumom sta seznanjena in z njim soglašata tudi druga dva sindikata in sicer Sindikat železniškega prometa in Sindikat delavcev železniške dejavnosti Slovenije.