Drnovšek se je najprej sestal z vodjo poslanske skupine ZLSD Miranom Potrčem, ki je med šestimi kandidati Drnovšku predlagal tri imena. Ali je med njihovimi favoriti tudi Silva Jamnik, ki jo je ZLSD podprla v prvem krogu posvetovanj pri Drnovšku novembra lani, Potrč ni želel potrditi, v stranki pa želijo, da bi tokrat le prišlo do izvolitve predsednika računskega sodišča v državnem zboru.

"Predsedniku smo rekli, da je krog tokrat predlaganih kandidatov takšen, da bi tudi po naši oceni Drnovšek lahko izbral nekoga, ki bi ga lahko podprli. Povedali smo mu tri imena, javno pa ne bomo povedali, koga, ker bi radi dali Drnovšku in sebi priložnost, da tokrat državni zbor res zagotovi izvolitev predsednika računskega sodišča," je po posvetu pri Drnovšku dejal Potrč. Med imeni kandidatov, ki jih v ZLSD nočejo razkriti, bi lahko Drnovšek izbiral tudi glede na preference drugih strank, menijo v stranki.
Novi predsednik računskega sodišča bi sicer po Potrčevih besedah moral zagotoviti, da bi se razmere na omenjenem sodišču uredile, da se zagotovi vsebinsko delo računskega sodišča tako, da bi se zagotovilo čimbolj učinkovito uporabo javnih financ.
Drnovšek se popoldan sestaja še z vodjo poslanske skupine SLS Janezom Podobnikom. Sicer se bodo posvetovanja nadaljevala še v sredo, ko sta k Drnovšku povabljena namestnika vodij poslanskih skupin SMS in DeSUS, Marko Diaci in Franc Lenko.
V ponedeljek se je predsednik Drnovšek že sestal z vodjo poslanske skupine SDS Francetom Cukjatijem, vodjo poslanske skupine LDS Tonetom Anderličem ter z vodjema poslanskih skupin SNS in NSi, Zmagom Jelinčičem in Janezom Drobničem. SDS za predsednika računskega sodišča predlaga vodjo notranje revizijske službe Aerodroma Ljubljana Martina Jakšeta, v SNS pa razmišljajo, da bi podprli Igorja Šoltesa, vendar se po besedah prvaka SNS zavedajo, da se bo Drnovšek odločil po svoje, najverjetneje pa bo za predsednika računskega sodišča predlagal Milana M. Cvikla. V LDS se še niso odločili, koga bi podprli: sprejemljivih je več kandidatov, vendar o imenih še ne želijo govoriti. Tudi v NSi še niso izpostavili nobenega imena, vendar pa so Drnovšku predstavili mnenje o vsakem izmed šestih kandidatov. Največ kritik sta bila deležna Cvikl in Andrej Engelman.
Predsednik države mora najkasneje v 30 dneh po končanem razpisu, torej do 19. januarja, državnemu zboru predlagati kandidata za predsednika. DZ o kandidatu s tajnim glasovanjem odloča v 30 dneh po predložitvi predloga, predsednik pa je imenovan za dobo devetih let, če zanj glasuje 46 poslancev.