Slovenija

Zmaga v Italijo, Stare 21.

Varšava, 05. 08. 2000 19.55 |

S cestno vožnjo se je v Kielcah na Poljskem končalo evropsko prvenstvo kolesarjev do 23 let. Evropski prvak je postal Italijan Graziano Gaspare, ki je imel v zadnjem krogu največ moči med 11 ubežniki. Drugo mesto je zasedel Šved Stefan Adamsson, tretje pa še en Italijan Lorenzo Bernucci, oba sta zaostala 13 sekund. Z izjemo Matije Kotnika so vsi Slovenci prišli v cilj v glavnini, ki je zaostala 53 sekund. Najboljši med njimi je bil na 21. mestu Matej Stare, Uroš Šilar je bil 27., Matej Marin 37., Matjaž Batič 52., Matej Gnezda 54., Marko Žepič 57., Matej Mugerli 98., Kotnik pa je zaostal šest minut in zasedel 106. mesto.

Odločilni trenutek dirke se je zgodil v zadnjem krogu 168 kilometrov dolge dirke, ko je iz glavnine ušlo 11 kolesarjev, ki so nato v šprintu med seboj odločili o razvrstitvi. ''Naš cilj je bil, da se eden izmed naših uvrsti med prvih 20. To nam sicer ni uspelo, a 21. mesto Stareta je solidna uvrstitev. Moram povedati, da sem z vožnjo vseh zadovoljen. Ekipa je delovala složno, vse do zadnjega kroga smo uspešno pokrivali pobege, v zadnjem krogu pa nas ni bilo zraven. Ker so bili v ubežni skupini predstavniki vseh kolesarskih velesil, glavnina ni imela želje, da bi povečala ritem. Nisem razočaran, a tudi ne tako zadovoljen, kot sem bil po kronometru, v katerem je bil Kotnik šesti,'' je po dirki dejal selektor reprezentance Gorazd Penko.