Slovenija

Znova visoka koncentracija ozona

Nova Gorica/Ljubljana, 25. 06. 2005 00.00 1 min branja 0

Gozd

Koncentracija ozona v Novi Gorici je spet presegla opozorilno vrednost 180 mikrogramov na kubični meter.

Visoko koncentracijo ozona, blizu opozorilne, so zabeležili tudi v Ljubljani, so sporočili iz Agencije RS za okolje.

Glede na vremensko napoved je bilo pričakovati preseženo opozorilno vrednost koncentracije ozona do okoli 20. ure, nato pa koncentracija pade.

V nedeljo je mogoče preseganje opozorilne vrednosti v popoldanskem času, vendar je ta možnost manjša, kot je bila danes.

Koncentracije ozona, ki presegajo opozorilno vrednost, dražijo sluznico in dihala. Agencija za okolje priporoča, da ljudje s kroničnimi boleznimi dihal in krvnega obtoka v tem času ostanejo v zaprtih prostorih, kjer je koncentracija ozona nižja.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1445