
V Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS) poudarjajo, da niso bili nikoli in nikoli ne bodo odvisni od politike, še manj pa od kapitala. Kot so zapisali v sporočilu za javnost, so skrbi predsednika SLS Radovana Žerjava, ki se sprašuje o neodvisnosti ZSSS, odveč, "zato naj se raje posveti svojim, ki so veliko večje".
Žerjav je namreč izpostavil problem odvisnosti sindikatov ali so sindikati neodvisni ali pa so inštrument politike in kapitala ter koga pravzaprav zastopajo. "Tako v Gorenju kot v Muri se je jasno pokazalo, da sindikati niso bili na strani delavcev. Da so v resnici koketirali z upravami in lastniki – in to so delavci navsezadnje tudi sami ugotovili," je Žerjav dejal v pogovoru za Slovensko tiskovno agencijo. Poleg tega pa je predsednika ZSSS Dušana Semoliča pozval tudi k odstopu.

V ZSSS se sicer strinjajo z Žerjavovo izjavo, da sedanja vlada ni naredila za Muro ničesar. Ima pa Žerjav, ki je bil v vladi Janeza Janše eno leto minister za promet, po ocenah zveze težave s spominom, saj je hitro pozabil, da je sedel v prejšnji vladi, ki je za Muro naredila manj kot nič. "Ali pa je morda gospod Žerjav zamenjal intervju za STA z nastopom v televizijski oddaji Piramida?" se sprašuje sekretar ZSSS Milan Utroša.
Utroša predsedniku SLS priporoča, da se raje resno posveti odstavljanju in odstopanju s funkcij v stranki, ki jo vodi. "S tem se bo izognil demagoškim poskusom reševanja svoje stranke, katere volilne rezultate tudi sam ocenjuje z njemu priljubljeno besedo 'katastrofa'. Svojega predsednika si bodo namreč člani sindikatov v ZSSS tudi v prihodnje izbirali sami, če je njemu to všeč ali ne," je še zapisal sekretar ZSSS.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.