Posebnih premikov v smislu zbliževanja stališč sicer ni pričakovati, bo pa dansko predsedstvo povezave razpravo uporabilo kot eno od podlag za pripravo t. i. kompromisnih svežnjev, na podlagi katerih naj bi petnajsterica z deseterico najkasneje na decembrskem vrhu v Koebenhavnu sklenila pristopna pogajanja.
Kompromisne svežnje za vsako posamezno kandidatko namerava predsedstvo pripraviti v roku približno tedna dni po ministrskem srečanju. Pri tem mu bo kot temeljno izhodišče služil dogovor o financiranju širitve, ki ga je EU za sklepno fazo pogajanj sklenila na bruseljskem vrhu konec oktobra, upoštevalo pa bo še poglede, ki so jih kandidatke predstavile v doslej dveh krogih sklepnih pogovorov. Ta sta sicer pokazala še vedno razhajajoča se stališča glede uvajanja neposrednih plačil v kmetijstvu, vprašanja kvot in referenčnih obdobij in pa obsega denarja, ki ga prihodnje članice lahko pričakujejo.
Pozornosti v pogovorih pa bo danes deležen še en element iz te faze procesa - to je določitev konkretnega datuma širitve, ki je nujna za sklenitev finančnih pogovorov. Petnajsterica pa datuma doslej še ni določila - edina sprejeta politična zaveza je, da bodo kandidatke kot polnopravne članice že sodelovale na volitvah v Evropski parlament junija 2004. Kot delovni datum je EU najpogosteje sicer uporabljala 1. januar 2004, vendar pa zdaj kaže, da bodo nove članice v unijo vstopile 1. maja 2004.
Datum bo sicer dorečen popoldne, ko se bodo ministri petnajsterice po srečanju s kandidatkami sestali še sami. V Bruslju bodo zunanji ministri EU sicer zasedali dva dni. Drugi dan bo posvečen mednarodnopolitičnim temam ter vprašanju izgradnje evropske obrambe. O tem se bodo v okviru rednega polletnega dialoga v torek pogovarjali tudi s kolegi iz obrambnih vrst, nato pa še v sestavi EU+15 (kandidatke za članstvo, Islandija, Norveška) in EU+6 (države članice zveze NATO, ki niso v EU).