Komisija za preprečevanje korupcije je dokončno ugotovila, da so župani štirih občin (Cerklje, Šenčur, Škofja Loka in Železniki) pri potovanju v Barcelono maja lansko leto s sprejemom delnega plačila stroškov potovanja prejeli darila in tako kršili zakon o preprečevanju korupcije.

Komisija odgovorila na nekatera vprašanja
Komisija je prejela dopis občine z vprašanjem, ali je funkcija poslanca DZ združljiva s članstvom v nadzornem svetu gospodarske družbe. Komisija je sprejela načelno mnenje, da ti dve funkciji nista združljivi.
Poslanec pa je lahko član nadzornega sveta medobčinskega javnega sklada in član sveta ustanoviteljic javnega sklada, kar je bilo vprašanje Javnega medobčinskega stanovanjskega sklada ene od občin.
Sprejeli so še načelno mnenje, da je ravnanje uradnih oseb ob prodaji delnic Republike Slovenije v gospodarski družbi na način, da komisija za vodenje in nadzor postopka prodaje kapitalske naložbe RS, ki vodi postopek prodaje, pripravi strokovno utemeljen predlog prodaje vlagateljem, nato pa ga spremeni izključno na zahtevo nepristojne nadrejene uradne osebe, ustreza definiciji korupcije.
Če te uradne osebe same povzročijo konflikt interesov, pri tem pa ne predlagajo svoje izločitve in/ali o svojem ravnanju ne seznanijo pristojnih, gre prav tako za korupcijo.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.