Golf

Slovenijo obiskal Tony Bennett: Delati je potrebno z roko v roki

Ljubljana, 18. 10. 2012 13.27 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
Matic Flajšman
Komentarji
0

V Sloveniji se mudi direktor izobraževanja pri evropski sekciji PGA Tony Bennett. V sklopu obiska si je ogledal nekaj slovenskih igrišč, obiskal Fakulteto za šport in spregovoril o izobraževalnih smernicah za prihodnost.

To ni vaš prvi obisk Slovenije?
"Prvič sem bil v Sloveniji – če se ne motim – leta 1997, ko sem na Bledu spremljal evropsko prvenstvo mladih igralcev. Vseskozi sem v kontaktu s predstavniki PGAs, pogovarjamo se, debatiramo, dopoldan sem bil v Zagrebu, potem me je Bogdan pobral (predsednik PGAs Bogdan Palovšnik) in ogledala sva si še nekaj igrišč. Žal mi čas ni dopuščal, da bi jih osebno preizkusil, ogledal sem si jih iz klubske hiše in lahko rečem le to, da izgledajo dobro pripravljena. Bil sem v Arboretumu in na Smledniku. Od mojega zadnjega obiska lahko rečem, da se je dežela močno golfsko razvila."

Tony Bannett
Tony Bannett FOTO: PGAs
Če povlečete vzporednico z letom 1997 in 2012. Kje so opazne največje razlike?
"Če me spomin ne vara, ste leta 1997 imeli eno oz. le dve igrišči,danes je ta številka 12 oz. 13. To je ogromna razlika. Nenazadnje ste s tem ponudili možnost vsem potencialni igralcem, da jih igra še bolj pritegne. Pomojih podatkih danes v Sloveniji golf igra med 8 in 10 tisoč igralcev. To je velik napredek, ko gre za število igralcev. Tudi poklicnih učiteljev je vse več in stvari gredo v pravo smer."

Kakšna pa je po vašem prepričanju prava smer?
"Če se uvodoma vprašamo kaj je potrebno narediti za uspeh? Uspeh je posledica dobrega dela celotne ekipe. Vsakdo mora za ceno odličnega dosežka pristaviti svoj delček v mozaik. To pomeni, da morajo vsi svoj ego za ceno uspeha pustiti pred vrati. Zveza je vrhovni organ, potem je tu Profesionalno združenje za golf (zadolženi za izobraževanje in približevanje igre širši množici), klube in združenje igrišč. Drug brez drugega ne morejo, skupaj pa lahko naredijo ogromno. Če kdo od naštetih misli, da lahko odigra po svoje, se močno moti. Samo primer: zveza ne more brez igrišč, lastniki igrišč nemorejo brez igralcev, igralci ne morejo igrati brez ustreznega znanja ... Verjetno razumete kaj želim sporočiti."

Med drugim je obiskal tudi Smlednik.
Med drugim je obiskal tudi Smlednik. FOTO: PGAs

Premore Slovenija dovolj ustrezno izobraženega kadra, ki lahko poučuje golf?
"Dovolj. Po mojih podatkih je kvota tistih, ki učijo in tistih, ki so tik pred tem, da dosežejo nivo učitelja, zadovoljiva. Na tem mestu pa bi poudaril le eno. Vsi, ki so dosegli nivo učitelja morajo svoje znanje v prihodnje nadgrajevati. Sam sem ta nivo dosegel leta 1979 in še danes se izobražujem na področju golfa. Potrebno je nadgrajevati znanje, potrebno je vlagati v sebe."

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10