Prvi dan je Mikael Sorling po svojem predavanju imel priložnost spoznati predstavnike največjih šestih golfskih igrišč, predsednike matičnih klubov na teh igriščih, člane predsedstva PGA in GZS, ter združnja slovenskih vzdrževalcev. Od njih je izvedel več o situaciji na področju golfa v Sloveniji. Ena od podrobnosti, ki se mu je zdela še posebej potrebna večje pozornosti je trenutna situacija, ki se v Sloveniji pojavlja. Namreč razhajanje med številom igrišč (12) in pa številom klubov (48). Pravi, da je nujno, da se ta situacija čim prej in čim bolje uredi, ker je to razhajanje preveliko in s tem dobra komunikacija med udeleženim dejansko onemogočena, prav zaradi prevelike razdrobljenosti.
Uspeh Švedske na področju promocije in množičnosti golfa sega v leto 1982, ko so njihova golf zveza, PGA in združenje vzdrževalcev podpisale dogovor o sodelovanju in določili izhodišča kako golf kot šport približati ljudem. Začeli so močno promocijo, dvignili nivo izobraževanja profesionalnih učiteljev in kar je verjetno najbolj pomembno, izboljšali so interno komunikacijo in komunikacijo z golf klubi. Sorling je mnenja, da je trenutna situacija v Sloveniji ravno pravšnje izhodišče za podobno zgodbo. Po njegovem mnenju je na področju približevanja golfa splošni slovenski javnosti že bil narejen korak naprej, ki pa ga je nujno potrebno nadgraditi. Seveda ga je nesorazmerje med igrišči in klubi nekoliko zmotilo, vendar v tem ni videl velike ovire za uspešno nadaljevanje. Poudaril je nujnost komunikacije med vpletenimi stranmi in medsebojno zaupanje in sodelovanje, saj le-to lahko pripelje do željenih rezultatov.
Pregledali strateški plan
V nadaljevanju srečanja je članom PGA predstavil švedski sistem izobraževanja, delo in vlogo učitelja golfa, kot glavnega promotorja tega športa. Na Švedskem je v zadnjih letih poudarek pri izobraževanju na področju trženja, pedagogiki, IT tehnologiji in predvsem komunikaciji (medsebojni in z učenci, partnerji,…). Prav tako smo člani PGA Slovenije z Mikaelom Sorlingom dodobra pregledali osnutek strateškega plana, predvsem področje izobraževanja, PGA kot blagovne znamke, trženja, zunanje podobe in podobno. V načrtu je, da bo ta strateški plan sprejet na prvem rednem letnem zboru članov PGA S, ki bo v maju 2013.