
Carl Parrott, ki je opravil obdukcijo, je na novinarski konferenci obenem zatrdil, da to ne pomeni, da sta policista uporabila pretirano silo ali prekoračila svoja pooblastila, ampak je smrt opredelil za nasilno, ker pač ne spada v nobeno od drugih kategorij (samomor, nesreča, naravna smrt). Odvetnik družine pokojnega Jonesa Kenneth Lawson je takoj nato izjavil, da mrliškemu uradniku ne verjame, in zahteval novo neodvisno obdukcijo.
Cincinnati je ameriško mesto, ki mu rasna nestrpnost med temnopoltim in belim prebivalstvom nikakor ni tuja. Prebivalci Cincinnatija se zato sedaj bojijo, da bo morda izbruhnilo novo nasilje, podobno tistemu iz Los Angelesa leta 1991, ko je porota oprostila policiste, ki so prav tako pred kamerami pretepali Rodneyja Kinga. Za zdaj je še mirno, vendar pa bo posebej nevarno takrat, ko se bo končala preiskava, če policisti ne bodo kaznovani.
41-letni Nathaniel Jones naj bi se v nedeljo pred restavracijo hitre prehrane White castle precej nenavadno obnašal, zato je uslužbenec poklical rešilca. Kasneje je prišla tudi policija. Na kraj dogajanja sta najprej prispela dva belopolta policista. Jones je enega od njiju podrl na tla, nato pa se je začelo neusmiljeno pretepanje, ki se ni ustavilo, dokler se Jones ni več premikal. Odpeljali so ga v bolnišnico, kjer so ugotovili, da je že mrtev.
Parrott je v sredo dejal, da je obdukcija dokazala, da je imel Jones povečano in preobčutljivo srce, v krvi pa sledove kokaina, drugega mamila PCP-ja in metanola, kar naj bi bil vzrok njegovega čudnega obnašanja. Policija je kasneje v Jonesovem avtomobilu našla kokain in cigarete, namočene v metanol. Na truplu je Parrott odkril sledove pretepa, vendar menda le na spodnjem delu telesa, medtem ko glava in organi niso bili poškodovani. Parrott pa je moral priznati, da Jones ni umrl zaradi mamil ali šibkega srca, ampak je smrt nastopila, kot posledica policijskega posredovanja.
Oglasili so se tudi borci za pravice temnopoltih, ki zahtevajo pravico, odstop šefa policije in spremembo policijskih postopkov.

Vodja največje organizacije za pravice temnopoltih Nacionalna zveza za napredek temnopoltih (NAACP) Kweisi Mfume je v Baltimorju podal izjavo, ki pravi, da mu je postalo slabo ob pogledu na policiste, ki pretepajo neoboroženega človeka in se sprašuje zakaj niso uporabili manj nasilnih metod. Mfume ne pravi, da je Jones nedolžen, vendar pa v tem primeru niso nedolžni niti policisti, ki so ga pretepli.
Trenutno o dogodku potekata dve preiskavi
Lokalnim policistom temnopolti prebivalci Cincinnatija ne zaupajo, pozdravljajo pa preiskavo Pravosodnega ministrstva ZDA. Mfume je dejal, da samo preiskava ni dovolj, ampak bo potrebno policajem iz Cincinnatija odtegniti vso zvezno finančno pomoč, dokler se ne izurijo za ustreznejše posredovanje v podobnih primerih. Tovrstna zahteva bi sicer morala veljati za vse ameriške policiste, ki jih izurijo tako, da v nevarnih položajih najprej streljajo in se šele potem pozanimajo proti komu.