Iz na videz skromnega televizijskega studia v centru Kaira ni videti, da je Al Džazira televizijska hiša, ki jo širom po arabskem svetu gledajo vsi, od kraljev do pouličnih čistilcev čevljev. Zaradi tolikšne popularnosti jo nekateri imenujejo kar arabski CNN. "Imamo več razumevanja za regijo, več razumevanja za vzroke tukajšnjih težav in za to, kaj mislijo navadni ljudje," pravi vodja dopisništva v Kairu Husein Abdel Gani.
Al Džaziro je izbral tudi tako iskani Osama bin Laden, ko je hotel poslati v svet svoje sporočilo, ter jim s tem pridobil svetovno slavo. "Bin Laden ve, da je Al Džazira neodvisni satelitski program, torej televizija, ki si upa objaviti sporočila z njegovimi stališči, poslati njegove posnetke v javnost širom po svetu," meni Abdel Gani.
Televizija, ki se pred arabsko publiko postavlja z motom 'Postaviti mnenje in nasprotno mnenje', pa gosti v svojih studiih po svetu tudi marsikatere druge kontroverzne osebnosti: "Al Džazira je prva gostila opozicijske stranke, opozicijske voditelje, predstavnike islamskih skupin, levičarske vlade," dodaja Abdel Gani. V studio v Kairo so tako povabili tudi islamističnega zagovornika, ki je prišel branit Osamo bin Ladna.
Šef dopisništva v Kairu Husein Abdel Gani namreč poudarja, da skuša Al Džazira postreči svojim gledalcem s čim več različnimi glasovi, da bi si lahko izoblikovali lastno mnenje. "Mislim, da je Al Džazira korenito spremenila moč javnega mnenja v arabskih državah. Na naši televiziji zdaj lahko vidijo, kaj njihove vlade poskušajo že dlje časa prikrivati," meni Abdel Gani. S tem pa je televizija postala nevarna mnogim represivnim režimom, ki se krčevito oklepajo oblasti z manipuliranjem prek nacionalnih medijev.
Al Džazira je s svojimi radikalnimi prispevki prebila led arabskim medijem, ki se še vedno soočajo s kratenjem pravice govora. Sedeti v televizijskem studiu, v prestolnici arabskega sveta, ter glasno izražati svoje mnenje, je tukaj še vedno nekaj nenavadnega, za mnoge celo nekaj nesprejemljivega.