
Tajska policija je privržence Ljudskega gibanja za demokracijo (PAD), ki že šesti dan zasedajo bangkoški letališči, pozvala, naj se razidejo. V nasprotnem primeru jim grozi sodni pregon. Prav tako je po novem na obeh letališčih prepovedano združevanje v skupinah, večjih od pet. Podobna opozorila so protestniki doslej ignorirali, njihovo sporočilo pa je bilo: vztrajali bomo, dokler premier Somčai Vongsavat ne odstopi.
Čeprav tako ena kot druga stran trdita, da se ne bosta zatekali k uporabi nasilja, se številni bojijo spopadov. Strah je še toliko večji, potem ko je eksplozija granate pred vladnim poslopjem, ki je prav tako v rokah upornikov, ranila več kot 50 ljudi.
Veliko provladno zborovanje v središču Bangkoka

Vse glasnejši pa so tudi Somčaijevi pristaši, ki prihajajo predvsem iz revnejših slojev prebivalstva. V tajski prestolnici prav zdaj poteka veliko zborovanje v podporo vladi. Zbralo se je okoli 20 tisoč ljudi, še vedno pa prihajajo novi. Opozoriti želijo na pristranskost ustavnega sodišča, ki naj bi nameravalo prepovedati delovanje treh koalicijskih strank. V tem primeru bi dobili tako Somčai kot več njegovih tesnih sodelavcev prepoved političnega udejstvovanja.
Množica sicer vzklika Somčaijevemu sorodniku Taksinu Šinavatri, nekdanjemu premierju, ki je oblast izgubil po državnem udaru leta 2006. Opremljeni so z njegovimi fotografijami in tajskimi zastavami, oblečeni pa so v rdeče. To je namreč njihova barva, medtem ko je nasprotna stran izbrala rumeno.
Turisti bi šli domov

Posledice protestov v Bangkoku najbolj občuti turizem. Po nekaterih ocenah kar 100 tisoč domačinov in tujcev čaka na možnost odhoda iz mesta, še več pa je takih, ki so potovanje na Tajsko odpovedali. Ta trend se bo še nadaljeval, opozarja namestnik premierja Olarn Čaipravat. Po njegovi oceni se je močno zmanjšal ugled države, zato bi se lahko število tujih obiskovalcev prepolovilo. To bi ogrozilo milijon delovnih mest, opozarja. Finančni minister Suchart Tada-Tamrongvech pa svari, da bo posledice čutilo celotno gospodarstvo, rast pa naj bi se zmanjšala za dva odstotka.
Tajska vlada bo naslednji mesec za pomoč tistim, ki so morali nenadejano podaljšati počitnice v državi, namenila 30 milijonov ameriških dolarjev. Zagotovili naj bi jim brezplačna prenočišča in hrano.
Turisti, ki so obtičali na Tajskem, medtem vse bolj pritiskajo na svoje države, naj jim pomagajo. Španski celo načrtujejo protest pred ambasado, da bi tako pritegnili pozornost Madrida. Tam so že napovedali, da bodo ponje poslali tri letala. Dobro novico pa je dočakalo tudi 460 muslimanov, ki so se pred šestimi dnevi odpravili na romanje (hadž) v Meko, a so obstali na letališču. Neka iranska družba je ponje poslala letalo, vzleteli pa bodo iz oporišča v bližini Bangkoka.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.