Tujina

139 milijard evrov za EU

Bruselj, 29. 04. 2009 13.57 1 min branja 3

Komisarka za proračun Dalia Grybauskaite

Predlog proračuna EU za leto 2010 znaša približno 139 milijard evrov. Največji del naj bi bil namenjen gospodarstvu, še posebej spodbujanju rasti, zaposlovanju ter s tem dvigu konkurenčnosti EU.

Evropska komisija je danes v Bruslju razgrnila predhodni predlog proračuna za leto 2010 v višini približno 139 milijard evrov, ki je osredotočen na okrevanje evropskega gospodarstva. Največ, kar 45 odstotkov, sredstev naj bi šlo za spodbujanje rasti in zaposlovanja za oživitev konkurenčnosti v EU, kar je za 3,2 odstotka več kot v proračunu za letos.

Komisarka za proračun Dalia Grybauskaite
Komisarka za proračun Dalia Grybauskaite
FOTO: Reuters

Evropska komisija je predvidela, da naj bi šlo za obveznosti ali odobrene pravice za porabo 138,6 milijarde evrov ali 1,18 odstotka bruto nacionalnega dohodka (BND) EU, za dejanska plačila, torej odobritve plačil končnim prejemnikom sredstev, pa 122,3 milijarde evrov ali 1,04 odstotka BND, kar je približno šest milijard več kot v proračunu za letos.

"Ta proračun je osredotočen na ukrepe za pomoč pri preprečevanju še večjega padca rasti. Šest milijard evrov bo šlo v raziskave in inovacije, približno devet milijonov državljanov pa bo dobilo podporo iz evropskega socialnega sklada," je ob predstavitvi predloga pojasnil evropski komisar za upravne zadeve Siim Kallas, ki nadomešča komisarko za proračun Dalio Grybauskaite, ki v Litvi kandidira na predsedniških volitvah.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI3

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User442660
29. 04. 2009 20.02
Welcome to EU....ful keša k ga noben ne vidi
User432558
29. 04. 2009 16.57
Zgradili bomo nove odprte terme ČATZEŽ!
User432558
29. 04. 2009 16.49
eh, tele šele razmetavajo z denarjem! ha,ha.In potem gradijo zdraviiliški turizem z denarjem in ga presmerjajo vtajkunske žepe. ha,ha,ha, PRVI!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425