Po poročanju kitajskih medijev so piloti navajali večje število ur letenja, kot so ga dejansko opravili, in ponaredili priporočila. Kitajski strokovnjak za letalstvo Liu Weimin meni, da je za problem krivo hitro rastoče gospodarstvo. "Hitra rast civilnega letalstva povečuje potrebe po pilotih, prazna mesta pa običajno zapolnijo piloti, ki so leteli z vojaškimi letali, a so presedlali na komercialne lete," je dejal Liu.

"Ti piloti so zelo verjetno ponaredili dokazila o izkušnjah iz vojske, saj jim je težko slediti in jih preveriti. Na ta način hitreje napredujejo pri letenju s komercialnimi letali," je še dejal strokovnjak z inštituta za civilno letalstvo.

Novica je prišla na dan po nedavni nesreči letala družbe Henan Airlines v mestu Jičun na severovzhodu Kitajske. Letalo je strmoglavilo med poskusom pristanka, pri čemer je umrlo 42 ljudi.
Kitajske oblasti zdaj preverjajo usposobljenost vseh pilotov, vzdrževalcev in drugega letalskega osebja. Pilote, ki so ponarejali dokazila, so odkrili v okviru preiskave iz let 2008 in 2009, katere izsledke so objavili v teh dneh. Polovica pilotov, ki so lagali o svojih izkušnjah, je bila zaposlena pri letalski družbi Shenzhen Airlines, ki je lastnik družbe Henan Airlines.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.