Tiskovni predstavnik State Departmenta Richard Boucher je pojasnil, da bo vsak informator dobil po 15 milijonov dolarjev, skupno torej 30 milijonov, kar je najvišja doslej izplačana nagrada. Imen ni povedal, je pa dodal, da je naslednji cilj Washingtona ujeti samega Sadama Huseina. Nekateri mediji pa navajajo, da naj bi bil izmed njiju Nawaf al-Zeidane, poslovnež, pri katerem sta si ubita Huseinova sinova poiskala zatočišče.
Ameriški upravitelj Iraka Paul Bremer je 3. julija obljubil nagrado 15 milijonov dolarjev za informacije, ki bi privedle do prijetja katerega od dveh Huseinovih sinov. Husein ima sicer še tri hčere.

V operaciji v neki vili v Mosulu na severu Iraka so ameriške sile, potem ko sta jim informatorja povedala, da se v njej nahajajo pomembni predstavniki strmoglavljenega iraškega režima, poleg Udaja in Kusaja 22. julija ubile še dva človeka. Domnevajo, da gre za telesnega stražarja in 14-letnega Kusajevega sina Mustafo. Brata Husein sta bila sicer na 2. oziroma 3. mestu ameriškega seznama najbolj iskanih predstavnikov Huseinovega režima.
Predstavnik ameriško-britanskih koalicijskih sil v Iraku pa je v četrtek sporočil, da bo o morebitni izročitvi trupel Udaja in Kusaja njuni družini odločil svet prehodne iraške vlade. Svet je njuno vrnitev svojcem sicer že priporočil.
Huseinovi hčerki dobili zatočišče v Jordaniji
Najstarejši hčerki strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina, Rana in Raghad, sta v spremstvu svojih devetih otrok prispeli v Jordanijo, je povedal jordanski minister z informiranje Nabil al-Šarif. Pojasnil je, da jim je jordanski kralj Abdulah II. dal zatočišče, ker nista imeli druge možnosti.
Raghad in Rana sta živeli v sosednjem Iraku v slabih okoliščinah, njuna moža pa je ubil Sadam Husein že pred leti. Tako kot tudi tretja Huseinova hčerka Hala, sta tudi Raghad in Rana živeli daleč od oči javnosti in nista bili vpleteni v nasilje kot njun oče in 22. julija ubita brata Udaj in Kusaj. Po mnenju nekaterih sta bili žrtvi nasilnosti svojega očeta. Po besedah jordanskega ministra za informiranje sta v Jordanijo prispeli iz Združenih arabskih emiratov, kje natančno se nahajata, pa ni hotel povedati.
Kje se nahajata Hala in Huseinova soproga Sadžida Hairala Telfah, prav tako ni znano. Soprog Hale, Džamal Mustafa Abdalah Sultan pa je 10. na ameriškem seznamu najbolj iskanih članov nekdanjega Huseinovega režima in se je predal 17. maja.
Nek drugi visoki jordanski predstavnik, ki ni želel biti imenovan, je dejal, da obstaja velika verjetnost, da Raghad in Rana že dolgo nista imeli stikov z ostalimi člani družine. Ni pa želel povedati, ali so ju oziroma ali ju bodo v Jordaniji spraševali o njunem očetu.
Njuna soproga Husein Kamel in Sadam Kamel, ki sta bila brata in Huseinova bratranca, sta skupaj z njima in otroki pobegnila v Jordanijo leta 1995. Napovedovala sta, da načrtujeta strmoglavljenje Huseina. Leta 1996 so jih zvabili nazaj v Irak, kjer so ju zaradi izdajstva na Huseinov ukaz ubili. Z njima so ubili tudi njunega očeta in tretjega brata ter sestro z njenimi otroki.