Tujina

37 ranjenih v požaru

Šrinagar, 11. 08. 2007 15.12 1 min branja 0

Ranjenci

V največjem skladišču orožja v pokrajini Kašmir je izbruhnil velik požar. Najmanj 37 ljudi je bilo ranjenih.

Ranjenci
Ranjenci
FOTO: Reuters

V pokrajini Kašmir na meji s Pakistanom je v največjem skladišču orožja indijske vojske izbruhnil velik požar, ki so ga spremljale silovite eksplozije in ogromni oblaki črnega dima. Ranjenih je najmanj 37 ljudi, iz devetih vasi v krogu petih kilometrov od skladišča pa so morali evakuirati kar 27.000 prebivalcev.

Skladišče orožja Khandroo se nahaja okoli 70 kilometrov južno od mesta Šrinagar, prestolnice indijske zvezne države Kašmir in Džamu. Po navedbah lokalne policije bo gašenje požara trajalo najmanj dva dni, saj ogenj vedno znova dodatno razpihujejo silovita razstreliva, shranjena v skladišču.

Za požar ni kriva sabotaža

Tiskovni predstavnik obrambnega ministrstva A. K. Mathur je dejal, da vzrok požara zaenkrat ni znan, izključil pa je možnost sabotaže ali napada islamskih skrajnežev, ki se borijo za neodvisnost Kašmirja oziroma za njegovo priključitev Pakistanu.

V nemirnem Kašmirju je sicer nameščenih okoli 700.000 indijskih vojakov, ki se že od leta 1989 spopadajo z več uporniškimi skupinami. Konflikt je doslej terjal več kot 68.000 življenj, večino civilistov.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425