Letalo družbe Air Algerie s 116 potniki in člani posadke je najverjetneje strmoglavilo v Maliju, so sporočili iz letalske družbe. Letalo naj bi strmoglavilo na območju Tilemsija, 70 kilometrov stran od malijskega mesta Gao. Dva francoska vojaška lovca sta razbitine izginulega alžirskega letala opazila v puščavi na severu Malija, so potrdile malijske oblasti.
Alžirski premier Abdelmalek Sellal je za alžirski radio dejal, da naj bi bili med žrtvami državljani več različnih držav, letalska družba Air Algerie pa je sporočila, da naj bi bilo na letalu 50 francoskih državljanov, 24 oseb iz Burkine Faso, osem Libanoncev, šest alžirskih državljanov, pet Kanadčanov, 4 Nemci, dva Luksemburžana, en belgijski državljan, en švicarski državljan, en Nigerijec, en Kamerunec, en Egipčan, en Ukrajinec, en Romun ter en Malijec.
50 minut po vzletu letalo izginilo z radarja
Alžirske letalske oblasti so stik z letalom letalske družbe Air Algerie, ki je bilo na poti iz glavnega mesta Burkine Faso Ouagadougou v Alžir, izgubile 50 minut po vzletu. Sprožili so iskalno akcijo. Letalo se na štiriurno pot med omenjenima destinacijama poda štirikrat na teden. Tokratni let ima oznako AH5017.
Pilotu naj bi naročili spremembo smeri zaradi peščene nevihte
Stik z letalom naj bi izgubili, ko naj bi kontrolorji pilotu naročili, naj zaradi slabe vidljivosti in neurja spremeni smer leta. Nekateri poročajo, da naj dobil pilot navodila za spremembo smeri zato, da bi se izognil trčenju z drugim letalom.
Air Algerie je omenjeno letalo najel pri španski zasebni letalski družbi Swiftair, kjer so potrdili, da je letalo izginilo z radarja. Španski sindikat pilotov Sepla je sporočil, da je bilo šest članov posadke Špancev. Špansko ministrstvo za promet je že vzpostavilo izredni štab zaradi nesreče letala. Izredna štaba zaradi izginotja letala so vzpostavili tudi na letališčih v Parizu in Marseillu.
Francoske oblasti pa so sporočile, da je bilo letalo tehnično pregledano pred dvema dnevoma. Letalo je bilo v dobri kondiciji in brez kakršnih koli težav, so sporočili.
Nestabilne razmere na severu Malija
Na severu Malija, ki so ga leta 2012 za nekaj mesecev zavzele džihadistične skupine, so razmere kljub mednarodnemu vojaškemu posredovanju še vedno nestabilne. 17. julija so se v Alžiriji začeli mirovni pogovori med malijsko vlado in oboroženimi skupinami.
Predstavniki misije Združenih narodov v Maliju in francoski vojaki se sicer trudijo, da bi locirali letalo.
PREBERITE ŠE:
KOMENTARJI (185)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.