Tujina

500 mrtvih v poplavah

Port-au-Prince/Santo Domingo, 26. 05. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Po več dneh obilnega deževja v Dominikanski republiki in na Haitiju je po zadnjih podatkih umrlo kakih 500 ljudi.

Opustošenje, potem ko je bregove prestopila reka v bližini kraja Fond Verettes na Haitiju (Foto: Reuters)
Opustošenje, potem ko je bregove prestopila reka v bližini kraja Fond Verettes na Haitiju (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Samo na območju mesta Jimani na jugozahodu Dominikanske republike blizu meje s Haitijem, kjer je bregove prestopila reka Solie, je umrlo 130 ljudi, medtem ko jih v Dominikanski republiki pogrešajo še kakih 250. Kot poroča agencija Reuters gre za področje, kjer je naseljeno pretežno lokalno prebivalstvo. Jimani je od ponedeljka odrezan od sveta, tako da morajo pomoč prebivalstvu dostavljati s helikopterji. Iz sosednjega Haitija uradno poročajo o 83 mrtvih, samo na območju Fond Verette, na haitski strani meje z Dominikansko republiko, pa pogrešajo 62 ljudi.

Ponekod je voda odnesla cele vasi (Foto: Reuters)
Ponekod je voda odnesla cele vasi (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Do uničujočih poplav na karibskem otoku Hispaniola, ki je razdeljen med Haiti in Dominikansko Republiko je prišlo po večdnevnih obilnih padavinah.

Več kot 13.000 ljudi je ostalo brez strehe nad glavo. Oblasti v Dominikanski republiki so letošnje poplave razglasile za najhujšo naravno nesrečo, ki je prizadela to državo v zadnjih sto letih.

Posledice poplav bodo odstranjevali še dolgo časa (Foto: Reuters)
Posledice poplav bodo odstranjevali še dolgo časa (Foto: Reuters) FOTO: Reuters
Škodo, nastalo na pridelkih in infrastrukturi ocenjujejo na več milijonov dolarjev.

Poplave in plazovi so posledica več kot dva tedna trajajočega deževja, vremenoslovci pa skorajšnjega izboljšanja ne napovedujejo.

Na pomoč lokalnemu prebivalstvu so prišle tudi ameriške in kanadske reševalne ekipe. V odročnih predelih otoka je voda odnesla cele vasi, veliko pa jih je še odrezanih od sveta. Iz obeh prizadetih držav pa poročajo, da mnogih umrlih preprosto ne morejo pokopati, ker jih je preveč.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV