Skupina Brigade Abu Hafs al Masri, povezana z mednarodno teroristično mrežo Al Kaida, je v sporočilu, objavljenem na neki spletni strani, v prihodnjih dneh Italiji, Danski in Nizozemski obljubila pekel. "Naši prihodnji napadi bodo pekel za sovražnike boga," je na spletni strani zapisala skupina, ki je sicer že prevzela odgovornost tudi za nedavne londonske teroristične napade. Skupina Brigade Abu Hafs al Masri namerava sprožiti krvavo vojno proti tistim, ki podpirajo "ameriško nepoštenost v regiji".
Skupina je nekaj besed posebej namenila italijanskemu premieru Silviu Berlusconiju. Opozorila ga je, da bo za 3000 italijanskih vojakov, kolikor jih je trenutno v Iraku, Irak "pokopališče, ki ga bodo izkopali z lastnimi rokami". "Prihodnje dni bodo, kot smo vam že obljubili, zaznamovali hudi napadi tam, kjer jih ne pričakujete," je zapisala skupina, povezana z mrežo Osame bin Ladna.
Brigade Abu Hafs al Masri so v sporočilu, ki so ga objavile 16. julija, evropskim državam, ki imajo svoje sile v Iraku, dale na voljo mesec dni časa za umik sil, sicer bodo tarče novih napadov.
V imenu varnosti

Newyorški policisti pa so začeli naključno pregledovali potnike v mestnem prometu. S tem želijo preprečiti teroristične napade. Župan mesta New York Michael Bloomberg je pred tem skupaj s policijskim komisarjem Rayjem Kellyjem naznanil, da se bodo morali Newyorčani v imenu varnosti odreči še enemu delčku svojih državljanskih svoboščin. Na postajah podzemne železnice, primestne železnice, avtobusnih postajah in na trajektih jih tako lahko ustavijo policisti ter jim pregledajo torbe, nahrbtnike, vrečke in drugo, kjer bi lahko skrivali bombe.
Ameriška ustava je doslej svoje državljane ščitila pred takšnimi preiskavami. Policistom namreč daje pravico, da preiščejo osebo, za katero utemeljeno sumijo, da je prekršila zakon ali ga namerava prekršiti, naključni pregledi pa v to kategorijo ne sodijo.
Da zadeva ni enostavna, priča tudi dejstvo, da je policija že tri leta razmišljala o tem ukrepu, vendar si ga doslej niso upali sprejeti. Kelly je dejal, da bodo lahko ljudje zavrnili pregled osebne prtljage, vendar lahko potem pozabijo na vstop v postajo.

Večina pregledov bo opravljena pred vstopom na podzemno železnico, ki na dan prepelje 4,5 milijona potnikov, večino zjutraj in pozno popoldne pred začetkom in po koncu delovnega dne. Postaj, ki imajo po več vhodov, je 468.
Ukrep, za katerega so se odločili po ponovitvi bombnih napadov na podzemno železnico v Londonu, je dober pokazatelj tega, kako daleč so pripravljeni iti Američani v imenu varnosti na račun ohranitve pravice do zasebnosti.
Predstavniški dom ZDA za podaljšanje patriotskega zakona

Predstavniški dom ameriškega kongresa je zaradi ponovitve terorističnih napadov v Londonu zlahka potrdil podaljšanje veljavnosti vseh določil patriotskega zakona, ki je bil sprejet po terorističnih napadih na ZDA 11. septembra 2001. Zakon ostro kritizirajo organizacije za varstvo državljanskih in človekovih pravic, ker naj bi omogočal zlorabe pooblastil.
Senatni odbor pa je izdelal predlog, ki omejuje pooblastila pri
prisluškovanju in tajnih preiskavah stanovanj brez vednosti lastnika ali najemnika. Predlog je v nasprotju z željami administracije, ki si želi neomejeno podaljšanje veljavnosti zakona brez sprememb.
Patriotski zakon med drugim določa, da lahko FBI v imenu protiteroristične operacije zaseže informacije od kogarkoli, od zdravnikov do borznih posrednikov in drugih.