
Prva izdaja spletnega časopisa, ki ga je mogoče spremljati na različnih islamističnih internetnih straneh, nosi naslov Organizacija svete vojne v Iraku. Muslimane, zlasti tiste, ki živijo v Iraku, poziva k sveti vojni proti poganskimi križarji. Obračajo se celo k iraškimi varnostnimi silami, ki se bojujejo proti upornikom, naj prenehajo služiti nevernikom. "Privrženci islama, pomagajte svetim borcem in osvobodite Irak in tudi druge države, ki so jih okupirali pogani. Ignorirati džihad je eden največjih grehov," piše v uvodniku, ki ga je podpisal vodja skupine Abu Musab al Zarkavi.
Vodja Al Kaide, Osama bin Laden, je Jordanca al Zarkavija imenoval za njegovega namestnika v Iraku. Skupina, ki jo vodi Jordanec, je prevzela odgovornost za več krvavih napadov na ameriške sile in iraško začasno vlado. V publikaciji je Al Kaida izpostavila svoje cilje, med katerimi je ponovna vzpostavitev monoteizma in ponovna uvedba iraških zakonov. "Ubili bomo vsakega, ki je prešibek in se zato druži z našimi sovražniki," še piše v uvodniku. Poudarili so tudi svoje neodobravanje iraških volitev, saj naj bi kršile načela islama. Demokracija je po njihovem mnenju poganska, saj dovoljuje vladavino človeka in ne Boga.
Podaljšali izredne razmere

Iraška vlada je sporočila, da bodo v državi še za 30 dni, to je do konca marca, podaljšali izredne razmere. Te bodo veljale po vsej državi, z izjemo kurdskih območij
na severu Iraka, je sporočil urad začasnega iraškega premiera Ijada Alavija. Poostrene
razmere vključujejo policijsko uro, vladi pa dajejo pooblastila za aretacije
brez zapornih nalogov in izvajanje policijskih in vojaških operacij. Prvič so
jih razglasili 7. novembra, le nekaj ur preden so ameriške in iraške sile
začele obširno ofenzivo v Faludži, katere cilj je bil izgnati upornike iz tega
mesta.
Napad na policiste

Pred poslopjem notranjega ministrstva na vzhodu Bagdada sta odjeknili eksploziji dveh avtomobilov bomb, pri čemer je umrlo pet policistov. Samomorilska napadalca sta se do nadzorne točke pripeljala z veliko hitrostjo. Eden je vozil minibus, drugi pa terensko vozilo, je navedel predstavnik notranjega ministrstva. Druge podrobnosti za zdaj niso znane.
V eksplozijah, ki sta odjeknili ob približno istem času, pa naj bi umrlo več ljudi, precej naj bi jih bilo tudi ranjenih. Iraške varnostne sile so namreč po napadu streljale na vozila in jih onesposobile, preden sta prispeli do glavne nadzorne točke pred poslopjem, je povedal predstavnik iraškega notranjega ministrstva. "Število žrtev je majhno, ker vozili nista prispeli do nadzorne točke," je še dodal.
V provinci Babel južno od Bagdada pa je umrl marinec, vendar okoliščine njegove smrti še niso znane, je sporočila ameriška vojska. V eksploziji mine v Bagdadu pa sta umrla dva ameriška vojaka.
Samomorilski napadalec pa se je razstrelil v bližini sedeža iraških varnostnih sil v Bakubi, pri čemer naj bi po navedbah očividcev umrl najmanj en civilist, ranjenih pa naj bi jih bilo najmanj 18. Kot je sporočil predstavnik policije, so med ranjenimi načelnik policijskih reševalnih sil in še štirje policisti.Francoska vlada pod udarom

Francoska opozicija je povečala pritisk na vlado, ker se je pri reševanje francoske novinarke Florence Aubenas po pomoč obrnila na kontroverznega parlamentarca Didierja Julio. Julia je neuspešno vodil neodvisno misijo, s katero so Francozi poskušali v Iraku osvoboditi dva talca. Potezo vlade so socialisti označili za sramotno in škandalozno. Nekateri mediji celo trdijo, da so uporniki novinarko, ki je bila ugrabljena 5. januarja, prisili, da je izrazila željo, da se z uporniki pogovarja Julia. "Ali to sedaj pomeni, da si bodo teroristi sami izbirali posrednike," je dejal senator Jean-Luc Melenchon.
Na krizo talcev se je odzval tudi Evropski parlament, ki je pozval k takojšnji izpustitvi italijanske novinarke Giuiliane Sgrena in njene francoske kolegice Florence Aubenas. Evropske institucije in vlade pa je pozval, naj ukrepajo in poskušajo pomagati ugrabljenima novinarkama in njunemu tolmaču.