Ameriška vlada se je odločila, da ne bo vložila tožbe proti pilotoma, ki sta se izgubila v mreži prepovedanih območij letenja nad Washingtonom in povzročila najresnejši preplah po 11. septembru. Kljub hitri evakuaciji Bele hiše, Kongresa in Vrhovnega sodišča se mnogi sprašujejo, ali je prestolnica dovolj dobro pripravljena na morebitni teroristični napad.
Rdeči alarm, ki ponazarja najvišjo stopnjo nevarnosti, je ameriškim vladnim uslužbencem tokrat pošteno nagnal strah v kosti. Nekaj minut negotovosti, ko ni bilo jasno, kdo pilotira izgubljeno cesno in kam je bila namenjena, je bilo dovolj za najobsežnejšo evakuacijo po 11. septembru, ko se Američani ne počutijo več varne. Policisti so divje piskali s svojimi piščalkami in pozivali ljudi, naj tečejo, kolikor jih noge nesejo.
Vrstile so se hvale na račun hitrega ukrepanja, Američani pa so se kmalu začeli tudi spraševati, če niso morda že malo paranoični, ko jih je že eno malo letalo tako prestrašilo. Oblasti, ki se skoraj dnevno ukvarjajo z grožnjami o popolnem uničenju, so v zadnjih letih pokupile in namontirale ogromno varnostne opreme, za katero danes sicer ugotavljajo, da večinoma ni najbolj primerna.
Preusmeritev francoskega letala zaradi sumljivega potnika
ZDA pa so danes ukazale preusmeritev letala francoske družbe Air France, ki je bilo iz Pariza na poti v Boston, ker je bil na krovu letala potnik, ki je na ameriškem seznamu oseb, ki imajo prepoved letenja, je sporočil predstavnik ameriške uprave za varnost v prometu (TSA). Letalo so preusmerili na letališče Bangor v ameriški zvezni državi Maine. TSA, ameriški preiskovalni urad (FBI) in predstavniki zvezne letalske uprave bodo v Bangorju zaslišali potnika, čigar ime je bilo povod za preusmeritev letala. Po navedbah TSA bodo potnika poslali nazaj v Francijo.