Napadi na Irak in ZR Jugoslavijo so najbolj izčrpali zaloge vodljivih izstrelkov ameriških letalskih sil, medtem ko jih ima mornarica še precej. Po podatkih Pentagona naj bi imele ameriške letalske sile le še kakšnih 150 vodljivih izstrelkov s konvencionalnimi konicami, zato zdaj čakajo na odobritev kongresa, da na določenem številu izstrelkov jedrske konice zamenjajo s konvencionalnimi. Mornarica naj bi imela na voljo še približno 2000 vodljivih izstrelkov, vendar naj bi jih v napadih na ZRJ porabljala hitreje kot letalske sile.
Ameriška vojska v zadnjem času najpogosteje uporablja prav vodljive izstrelke, saj ne predstavljajo tveganja za izgubo življenj pilotov ali vojakov.
En sam bombnik B-52 lahko z razdalje več kot 2.400 kilometrov od sovražnikovega ozemlja izstreli 20 vodljivih raket, od katerih vsaka nosi 1360 kilogramov težko bojno glavo s konvencionalnim razstrelivom. Mornariški izstrelki vrste tomahawk so nekoliko manj uničujoči, saj nosijo okrog 450 kilogramov eksploziva. Cena obeh orožij, ki sta satelitsko vodeni, ustreza njuni uničevalni moči. Letalska vodljiva raketa (CALCM - conventional air-launched cruisse missile) stane skoraj dva milijona dolarjev, tomahawk pa okroli milijona. Med zalivsko vojno leta 1991 je mornarica izstrelila 288 tomahawkov proti Iraku, med lanskoletno operacijo Puščavska lisica, ki je trajala le štiri dni, pa je bilo izstreljenih 300 tomahawkov in 90 izstrelkov CALCM. Zračne sile so takrat porabile skoraj 40 odstotkov svojih celotnih zalog.