Tujina

Ameriška letala napadla Irak

Washington, 28. 02. 2002 00.00 1 min branja 0

Irak velja za eno izmed držav "osi zla"

Ameriška vojaška letala so v "no-fly" področju na severu Iraka napadla več pozicij iraške protiletalske obrambe.

Kot so sporočili iz ameriškega poveljstva v Nemčiji, so se vsa letala vrnila nepoškodovana. Podatkov o škodi v Iraku pa še ni.

Akcija ameriških letal se je zgodila ravno v času poudarjenih pogovorov o možnostih za napad na Irak, saj so ZDA mnenja, da Irak – ena izmed držav t.i. "osi zla", kakor je "odpadniške" države nazadnje poimenoval ameriški predsednik Bush – ni prekinil s proizvodnjo kemičnega, biološkega in jedrskega orožja za množično uničevanje.

Področje prepovedanega letenja velja na severu in jugu Iraka vse od zalivske vojne leta 1991, nadzorujeta pa ga ZDA in Velik Britanija.

  • katalog
  • kamin
  • kamera
  • rastlinjak
  • kopalnica
  • generator
  • verige
  • vijačnik
  • omare
  • regal
  • radiator
  • sesalnik
  • dereze
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450