
Uzakonitev amnestije je tudi glavni pogoj za sklic donatorske konference za Makedonijo. Za zakon je glasovalo 64 makedonskih poslancev, proti jih je bilo 12, osem pa se jih je vzdržalo.
Vodja poslanske frakcije vladajoče stranke VMRO-DPMNE Čedomir Kralevski je po zasedanju parlamenta v Skopju dejal, da želi stranka s podporo zakonu nekdanje upornike spremeniti v lojalne makedonske državljane. Ob tem je izrazil upanje, da bo zakon državi prinesel trajen mir in jo približal evropskim povezavam.
Robertson čestital poslancem
Generalni sekretar zveze Nato George Robertson je čestital poslancem makedonskega parlamenta ob sprejetju zakona o amnestiji, so sporočili iz Severnoatlantskega zavezništva. Ob tem je Robertson poudaril, da je ta poteza neomajen dokaz njihove zavezanosti miru in stabilnosti v Makedoniji ter predstavlja temelj sprave vseh etničnih skupin v državi. "Prihodnost Makedonije je odvisna od spoštovanja zakonov in strpnosti. Po lanskoletni krizi si vse skupnosti zaslužijo vrnitev k normalnim razmeram. Zveza Nato je vedno podpirala Makedonijo v njenih prizadevanjih za mir in jo bo podpirala tudi v prihodnje," je v sporočilu za javnost še zapisal Robertson.