
Francoski vojaki v Srednjeafriški republiki nimajo nadzora nad gibanjem nekdanjega haitijskega predsednika Jean-Bertranda Aristidea, je dejala francoska obrambna ministrica. "Takoj, ko bo želel, bo lahko svobodno odšel. Francija pač ne nadzoruje njegovih prihodov in odhodov, ampak gre preprosto za zagotavljanje njegove varnosti, vse dokler se razmere ne normalizirajo," je dejala Alliot-Marie. Dejala je še, da so se razmere na Haitiju umirile. "Naloga francoskih vojakov, ki so na otoku, je trojna: da zavarujejo francoske in evropske državljane, varujejo letališče in pospešijo vrnitev običajnega življenja na otok," je povedala.
Philippe se je razglasil za vojaškega vodjo
Vodja upornikov na Haitiju Guy Philippe se je razglasil za novega vojaškega vodjo v državi. Philippe, ki ga podpirajo drugi uporniški vodje in višji častniki haitijske policije, je tako na novinarski konferenci v Port-au-Princeu dejal, da je vojaški vodja, obenem pa ponovil, da nima nobenih političnih ambicij. "Predsednik je zakoniti predsednik in zato sledimo njegovim ukazom," je še povedal, obenem pa dodal, da se bodo uporniki razorožili.
Philippe je tudi napovedal, da bo z začasnim haitijskim predsednikom Bonifacom Alexandrom kmalu začel pogovore o razorožitvi svojih sil, v zameno za to pa bo od oblasti zahteval zagotovila, da bodo poskrbele za varnost v državi.
V pristanišču Port-au-Princea so se medtem namestili ameriški vojaki, oboroženi tudi z raketami zemlja-zemlja. Pristanišče haitijske prestolnice je bilo namreč v nedeljo najbolj priljubljen cilj roparjev, doslej pa je bilo v rokah milic nekdanjega predsednika Aristidea. Ob namestitvi ameriških sil ni bilo v pristanišču slišati nobenega strela. Ameriški vojaki sicer predstavljajo predhodnico mednarodnih varnostnih sil, ki naj bi na Haitiju znova vzpostavile mir.