Tujina

Atene prizadel močan potres - 14 mrtvih

Atene, 07. 09. 1999 21.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Grčijo je zgodaj popoldne stresel potres z močjo 5,9 stopnje po Richterjevi lestvici, tla pa so se tresla približno 10 sekund. Središče je bilo 20 kilometrov severovzhodno od Aten, tresenje pa so občutili na širšem območju glavnega mesta.

Po zadnjih podatkih je življenje izgubilo 14 oseb, kar pa zagotovo ne bo končno število, saj domnevajo, da je veliko ljudi zasutih pod ruševinami.

Najbolj je prizadet je severni del Aten. Po zadnjih podatkih naj bi bilo pod ruševinami zasutih še najmanj 100 ljudi. Državna televizija poroča, da je potres močno prizadel tudi eno izmed osnovnih šol, tako da je pod ruševinami veliko otrok. Hudo je poškodovana tudi tovarna stanovanjske opreme, kjer je zasutih najmanj 70 delavcev. Vsega skupaj je poškodovanih okoli 100 stavb, kjer so že reševalci s posebej dresiranimi psi.

Potresni sunek je povzročil hudo paniko, prebivalci Aten in okolice so na ulicah, tla pa se zaradi popotresnih sunkov še vedno tresejo. Vendar pa po doslej znanih podatkih potres v Grčiji še zdaleč ne bo doživel podobnih razsežnosti kot potres, ki je nedavno prizadel Turčijo.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo