Tujina

Atentat na afganistanskega ministra

Kabul, 08. 04. 2002 00.00 1 min branja 0

Mohamed Fahim

V mestu Džalalabad na vzhodu države je le 200 metrov od afganistanskega obrambnega ministra Mohameda Fahima eksplodirala v kiosku podtaknjena bomba. Umrli so štirje mimoidoči, 18 ljudi je bilo ranjenih, minister Fahim pa je ostal nepoškodovan.

Afganistanski obrambni minister Fahim
Afganistanski obrambni minister Fahim
FOTO: Reuters

Fahim se je nameraval v Džalalabadu z lokalnimi poveljniki in plemenskimi voditelji pogovoriti o vladni kampanji za izkoreninjenje pridelave maka, ki služi za proizvodnjo heroina. Aga Jan, ki je najtesnejši sodelavec obrambnega ministra Fahima, je povedal, da eksplozija vojaškega konvoja ni prizadela, Fahima pa naj bi odpeljali na varno. Bombni napad je označil za teroristično dejanje, bomba pa je bila podstavljena v nek kiosk.

Angleški vojak patruljira v Afganistanu
Angleški vojak patruljira v Afganistanu
FOTO: Reuters

Motiv napada še zaenkrat ni znan. Afganistanske oblasti so ob številnih priložnostih obsodile poskuse destabilizacije afganistanske prehodne vlade. Prejšnji teden so varnostne sile namreč aretirale najmanj 160 ljudi, osumljenih načrtovanja napada na predsednika prehodne vlade Hamida Karzaja in izgnanega nekdanjega kralja Mohameda Zaherja Šaha, katerega vrnitev v Afganistan pričakujejo konec tega meseca.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425