Napad na nadzorno točko iraške policije se je zgodil približno 50 kilometrov južno of Bagdada v bližini naselja Hasva. Avtomobil poln eksploziva so neznanci pustili ob cesti v bližini nadzorne točke, eksplozijo pa so detonirali na razdaljo. Po policijskih poročanjih je vseh sedem žrtev civilistov. Med dvanajstimi ranjenimi pa so trije policisti.
V mestu Al Musajib so skrajneži streljali na skupino iraških civilistov. Ko je prispela policija, so trije napadalci razstrelili svoj avtomobil, pri čemer je umrlo sedem Iračanov, 12 ljudi pa je bilo huje ranjenih. Napadalci so po poročanju policije pobegnili.
Iraška policija in nadzorne točke so sicer redno tarče napadov skrajnežev, ki imajo iraške varnostne sile za narodne izdajalce, ker sodelujejo z okupacijskimi silami.
V nasilju umrlo 4000 Iračanov
V nasilju v Iraku je od začetka leta po navedbah uradnih virov umrlo 4000 Iračanov, med njimi več kot polovica civilistov. Julij je bil po maju drugi najbolj krvavi mesec letos, čeprav se je število napadov zmanjšalo.
Od januarja je bilo v nasilju ubitih 2072 civilistov, 765 policistov, 308 vojakov, kažejo podatki, ki upoštevajo tudi izgube med uporniki - ubitih naj bi jih bilo 855. Te številke so oblikovali na podlagi statistik iraških ministrstev za notranje zadeve, obrambo in zdravje. V enakem obdobju so aretirali 4785 upornikov.
Huseina niso napadli
Iraško sodišče je zanikalo poročila, da naj bi neznani moški v četrtek med zaslišanjem v Bagdadu napadel strmoglavljenega iraškega voditelja Sadama Huseina. Huseinova obramba je v sporočila, da je nekdanjega predsednika, ko je ta zapuščal sodno dvorano, napadel neznani moški in da se je med njima vnel pretep, vodja sodišča pa ni storil ničesar, da bi to preprečil.
Iraško sodišče je ta mesec proti Huseinu vložilo prvo obtožnico za poboj 143 prebivalcev vasi Dudžail severovzhodno od Bagdada leta 1982, kjer je bil tarča ponesrečenega poskusa atentata. Sadam Husein, ki je bil strmoglavljen aprila 2003, na začetek sojenja čaka v priporu v oporišču blizu bagdadskega letališča.