Na čelu delegacije kosovske vlade je bil minister za lokalno samoupravo Lutfi Haziri, srbsko delegacijo je vodil minister za državno in lokalno upravo Zoran Lončar, njeni člani pa so bili tudi predstavniki kosovskih Srbov.
Lončar je po končanem sestanku izpostavil, da sta obe strani pojasnili svoja stališča o reformi lokalne uprave na Kosovu ter da so pogovori minili v konstruktivnem vzdušju. Kot glavni uspeh sestanka pa je izpostavil dejstvo, da so politični predstavniki kosovskih Albancev sprejeli srbsko delegacijo s predstavniki iz Beograda. "S tem so Beogradu dali politično legitimnost kot enakopravnemu sogovorniku o vseh temah, posebej ko je govora o decentralizaciji," je dejal Lončar.
Prvim uradnim pogovorom Beograda in Prištine o omenjenem vprašanju je predsedoval posebni odposlanec generalnega sekretarja Združenih narodov Kai Eide, ki naj bi bil tudi pobudnik dunajskega srečanja, ki je po prvih ocenah potekalo v konstruktivnem vzdušju.
Kot poroča srbski radio B92 je srbska delegacija predstavila načrt decentralizacije pokrajine z novimi pristojnostmi občin in povečanjem njihovega števila, predlagala pa je tudi roke za dokončanje procesa.
Albanska stran je predstavila svoj načrt, ki ga podpira tudi mednarodna uprava pokrajine.
Po Lončarjevih besedah so na sestanku izrazili pripravljenost za nadaljevanje pogovorov tudi v prihodnje. Posebni odposlanec Kofija Annana, Eide, pa je zatrdil, da bodo pogovore o decentralizaciji "zagotovo nadaljevali v takšni ali drugačni obliki". Kraj in datum naslednjega sestanka pa še nista določena.
Mediji v Beogradu in Prištini sicer namigujejo, da je pospešitev albansko-srbskega dialoga o decentralizaciji oblasti od Kosumijeve vlade zahteval prav Eide med nedavnim četrtim obiskom Prištine in Beograda. Od Eidejevega poročila o uresničevanju standardov v pokrajini naj bi bil namreč odvisen začetek pogajanj o končnem statusu Kosova, prav reforma lokalne oblasti, ki naj zagotovi več varnosti za manjšine, pa je eden od ključnih standardov.